Před sezonou kde kdo pasoval šumperské fotbalisty na největšího favorita krajského přeboru, po podzimní části jsou na třetím místě s poměrně velikou ztrátou devíti bodů na první Mohelnici.

„Ale nic není ztraceno, v tabulce pravdy ztrácíme jen čtyři body,“ upozorňuje Vladimír Dostál z výkonného výboru FK Šumperk. Favorit nezvládl především úvod soutěže, ovšem pravdou také je, že z prvních sedmi kol odehrál hned pět na hřištích soupeřů.

„Sice nás každý pasoval na favorita, ale nikdo neviděl, jak mladý a poměrně nezkušený tým máme,“ říká Dostál. Asi jako jediný v župě nasazoval Šumperk do kádru dorostence a věkový průměr se u řady zápasů pohyboval na hranici jedenadvaceti let.

„Hráči jsou šikovní, ale opravdu hodně mladí a zkušenosti jim chybí. To se projevuje tak, že udělají chyby, které by jako zkušenější hráči nikdy neudělali,“ vysvětluje kouč Šumperku Ivan Čech. Ten přišel z Olomouce a je po dlouhých letech prvním trenérem „odjinud“, zatím Šumperk vedli jen místní trenéři.

„Jsme s panem Čechem velmi spokojeni. Zavedl do týmu jasná pravidla, požaduje profipřístup, jeho práce se na jaře určitě projeví,“ míní Dostál.
Hráči nyní v listopadu dále trénují, v prosinci se přesunou do tělocvičny, 15. ledna pak vypukne tvrdá zimní příprava.

„Máme v plánu posílení mužstva. Už teď je jisté, že se z Anglie vrací Petr Sitta, po zranění pak Tomáš Vašíček. A nějaké hráče přivedeme z jiných klubů,“ prozrazuje Dostál. Šumperk totiž na jaře čeká stíhací jízda, chtěl by v tabulce dohnat Mohelnici.

„Zkusíme to, o postup do divize se popere první čtyřka, ostatní už asi nemají nárok,“ tipuje Vladimír Dostál. Sezona by Šumperku měla začít 23. března.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika