Pro aktuálně dvanáctý celek župy to byla po předchozích duelech se Zlatými Horami a Mohelnicí již třetí zápasová prověrka během zimní přestávky.

Domácí po celý zápas pouze dotahovali náskok zkušenějšího soupeře, aby nakonec v samotném závěru vyválčili nerozhodný výsledek.

„V první části jsme trochu experimentovali a hráli na dva útočníky, což nám ale vůbec nešlo a častokrát jsme propadali v záloze. K tomu jsme soupeři vlastními chybami darovali dva góly,“ prozradil na úvod trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Po přestávce se jeho celek vrátil k osvědčenému systému a výsledkem bylo vyrovnání na 2:2. Hosté však záhy opět kontrovali, Jeseník pak stejně rychle odpověděl.

V 85. minutě Rýmařov využil zaváhání domácího brankáře a potřetí strhl vedení na svou stranu. O remíze nakonec rozhodla po faulu na Woitka penalta, kterou těsně před koncem proměnil Jurčák.

„Celkově jsem s tímto zápasem spokojen. Zejména mě těší herní projev ve druhém dějství,“ doplnil Krobot.

V kádru Jeseníku se představily také nové posily Jaroš s Kadeřábkem. Prvně jmenovaný se vrací z hostování v Petřvaldu, druhý přichází coby hráč Žulové, když naposledy působil v barvách Protivanova.

Dvěma góly za Jeseník se blýskl zábřežský Mlynář, o jehož setrvání v týmu by se mělo definitivně rozhodnout v tomto týdnu.

Další přípravný zápas sehrají jeseničtí fotbalisté v sobotu 14. února, kdy na svém hřišti přivítají poslední celek Moravskoslezské župy Bruntál.

Jeseník – Rýmařov 4:4 (0:2)

Branky Jeseníku: 50. Hanzlík, 60. a 80. Mlynář, 88. Jurčák (p. k.).

Jeseník: Jaroš – Harazin (46. Skoupil), Jurčák, Zykmund, Chovan, Kavka (46. Plhák), Mravec, Mlynář, Minka (60. Woitek), Hanzlík, Kadeřábek.

Miroslav Pergl