„Protože to bylo poslední domácí utkání, tak jsme si ho chtěli hlavně užít,“ přiznal trenér Mohelnice Jaroslav Rolinek. „Ale na klucích bylo vidět, že předvádějí odevzdaný výkon. Všechny góly padly po našich velkých chybách v obraně, Hodonín se snažil hrát aktivně a šel do rizika,“ vysvětloval.

Skóre nezůstalo dlouho beze změny. Na tabuli běžela teprve 8. minuta zápasu a jihomoravskou radost zařídil Radek Sasín. Jemu spoluhráč předložil míč před prázdnou branku. „Všechno to pramení z hrubek, které děláme při rozehrávce,“ tušil Rolinek.

„Soupeř dokázal hrubice potrestat. Bylo vidět, že mají stále o co hrát a chtějí se zachránit. My už bohužel takovou motivaci neměli.“

S koncem úvodního poločasu Mohelničtí ztráceli jediný gól, Hodonín však brzy odskočil do dvoubrankového trháku. Těsně po návratu z kabiny udeřil Filip Žák, o dvacet minut později dodal svou trefou hostující partě klid Tomáš Mareš. Bylo zřejmé, že středeční klání se stane už třetím domácím po sobě, v němž Mohelnice vyjde střelecky naprázdno.

Skončí poslední

„Myslím, že Hodonín zaslouženě vyhrál,“ nekličkoval kouč. „My měli za celou dobu dvě větší příležitosti. Jednou obránce soupeře vykopával míč až z brankové čáry, předtím se neprosadil Navrátil. Ale jinak jsme si nic nevypracovali, hosté byli herně lepší a šli do zápasu více odhodlaní,“ zakončil.

Jedno kolo před koncem Moravskoslezské fotbalové ligy je jisté, že Mohelnice skončí na nejhorším stupínku. Ani teoreticky nemůže dostihnout třináctou Holici. Už déle přitom mužstvo tuší, že ze soutěže sestoupí.

Z valné hromady klubu, která proběhla na konci května, vyšlo najevo, že by se tým měl nově přihlásit do krajského přeboru. Stavět chce především na vlastních odchovancích. Jisté není ani setrvání současného trenéra Rolinka.

FK Mohelnice – FK Hodonín 0:3 (0:1)

Branky: 8. Sasín, 46. Žák, 68. Mareš. Rozhodčí: Machač – Denev, Petr. ŽK: Vokoun – Lupač, Fojtík. Diváci: 90.
Mohelnice: Večeř – Hlavsa, Čank (74. Zhang), Kuba, Sedlo, Navrátil (85. Linhart), Klimeš, Svoboda, Vokoun, Yimuran, Knýř (54. Chen). Trenér: Jaroslav Rolinek.
Hodonín: Trenér: Lupač – Mareš (86. Kyselka), Paděra, Žák, Dovhanyuk, Novotný, Šturma (50. Opina), Dekleva, Fojtík, Cvijovic, Sasín (72. Gabčo). Trenér: Tomáš Polách.