Pro Opatovice, které se drží na samotném dnu tabulky, má každý bod cenu zlata. Zvládat domácí zápasy, tak to je dlouhodobý problém místního týmu. Narozdíl však od střetnutí předchozích se tentokrát družině trenéra Ladislava Stratila nadmíru zadařilo.

Nejspíš málokdo počítal s tím, že by domácí mohli porazit ofenzivně silný tým Velkých Losiny. Ale stalo se. Vše odstartoval aktivní Hostaša, který po dvaceti minutách hry po pěkné akci prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „Už v prvním poločase jsme mohli své vedení navýšit. Měli jsme dostatek šancí, ale ty jsme využít nedokázali. Naštěstí nás to později až tak mrzet nemuselo," zmínil s úsměvem domácí kouč Stratil.

Jednogólový rozdíl ještě nic neznamenal. „Klukům jsem řekl, že je potřeba míč trošku víc podržet a hlavně zlepšit pohyb. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, to se nám však vůbec nedařilo," pověděl hrající trenér Losin Jiří Mika.

Ve druhé půli Opatovice potvrdily to, kdo je na hřišti pánem. Po několika málo minutách se podruhé ocitl míč v brance Losin. Akci započal Stratil, který přihrál Janáskovi, ten následně odcentroval přímo do míst, kde se pohyboval Hostaša a bylo to 2:0.

Z dalších sedm minut se zaskvěl pro změnu Klvaňa, který svou příležitost neuspěchal a chytrým lobem nedal brankáři Hatalovi šanci. Velkolepý triumf domácích dokonal v 68. minutě Šigut.

„Chybělo nám několik hráčů základní sestavy. Příležitost tak dostali ti ze širšího kádru. To nás ale samozřejmě neomlouvá," řekl lodivod hostů.

„Naše vítězství bylo zasloužené. Byli jsme po celý zápas lepší po všech herních stránkách. Mužstvo musím pochválit za nasazení a bojovnost, která byla příkladná. Individuální pochvalu zaslouží Hostaša, který předvedl opravdu vynikající výkon," uvedl v hodnocení spokojený domácí kouč.

„Utkání jsme nezvládli takticky a naprosto nám chybělo nasazení. Domácí hráli bojovně, bylo vidět, že zápas chtějí vyhrát. Z naší strany to bylo jen zbavování se míče, nasazení vůbec nebylo takové jako v domácím utkání. Nemůžu být vůbec spokojený," dodal závěrem Mika.

FKM Opatovice – Velké Losiny 4:0 (1:0)

Branky: 20. a 48. Hostaša, 55. Klvaňa, 68. Šigut. Rozhodčí: Polanský - Adamec, Zavřel. Diváků: 80.
Opatovice: Bělík – Stratil, Bartošík, Pala, M. Novotný (68. Goláň) – Šigut (86. T. Novotný), Gerhard, Strnadel, T. Klvaňa – Janásek, Hostaša (72. Zela). Trenér: Ladislav Stratil.
Velké Losiny: Hatala – Strnad, Mika (75. Hošek), Tejk, Šimák – Lauterbach (68. P. Navrátil), Linet, Maňka, Macek – Uvízl, Kováč. Trenér: Jiří Mika.