Po dvou letech stavebních prací vyrostl na jihovýchodním okraji obce v lokalitě na Pískáči moderní stadión, jenž disponuje parametry i pro mezinárodní utkání. 

Využívat jej budou zejména postřelmovští fotbalisté, kteří se tak konečně dočkali důstojného zázemí. Sloužit přesto bude i dalším sportům, když kromě travnatého hřiště jsou jeho součástí také kurty na volejbal a nohejbal.

„Na něco takového jsme v Postřelmově čekali nějakých padesát šedesát let a teď máme postaveno, za což jsme nesmírně rádi,“ prozradil Deníku předseda postřelmovského fotbalu Radek Mičunda, jehož hráči již stačili „v novém“ nedávno absolvovat úvodní trénink.

Zraky všech se poté nyní upínají na sobotu 31. července, kdy je na programu slavnostní otevření celého areálu. Ještě předtím, konkrétně v pátek třicátého, proběhne od 14 do 17 hodin Den otevřených dveří pro širokou veřejnost.

„Už se moc těšíme, i když vzhledem k současné epidemiologické situaci máme trochu obavy, aby všechno mohlo proběhnout podle plánu. Hlavně na sobotu vyhlížíme velkou návštěvu a chceme se pochlubit, určitě máme čím,“ prozrazuje dále s úsměvem Radek Mičunda, když Postřelmov aktuálně disponuje nejmodernějším fotbalovým areálem na okrese.

Přípravné derby mezi fotbalisty Rapotína a Velkých Losin
Derby už v přípravě. Velké Losiny vyhrály na hřišti Rapotína

Bohatý program a známá jména

A „kolaudačka“ se chystá opravdu náramná. V rámci slavnostního dne jsou na kurtech dopoledne na programu (od 9 hodin) turnaje v nohejbalu a volejbalu.

O hodinu později následně obsadí fotbalové hřiště mladší a pak starší přípravka, aby zde sehrála své zápasy.

Hlavním hřebem programu bude od 13 hodin fotbalový zápas mezi místní starou gardou a týmem osobností Amfora Praha.

Příchozí diváci se tak mohou těšit na taková jména, jako jsou herci Martin Dejdar nebo Jan Čenský, fotbaloví internacionálové Antonín Panenka, Jan Berger, Karol Dobiáš a Radek Šírl či olympijský vítěz z Nagana a hokejový mistr světa Martin Procházka.

O slavnostní výkop se postarají zpěváci Helena Vondráčková a Lešek Semelka. Samotné utkání odpíská legenda mezi fotbalovými rozhodčími Pavlín Jirků.

Ani to však není z fotbalového menu všechno. V 16.30 hodin totiž sehraje postřelmovské áčko v rámci přípravy přátelský duel proti zábřežskému Sulku.

Kromě sportovních aktivit bude součástí sobotního dne rovněž kulturní program a návštěvníci se samozřejmě mohou těšit rovněž na bohaté občerstvení.

V Postřelmově přesto nebudou jen oslavovat, ale zároveň i pomáhat, neboť polovina výtěžku ze vstupného poputuje na charitu.

Stavba vyhlídky na Humenci v polovině července 2021.
Na Humenci roste vyhlídka, takto teď vypadá

Nový areál a vyšší soutěž

Třešničkou na dortu je tento rok pro fotbalisty Postřelmova nejen zbrusu nové zázemí, ale také postup do vyšší soutěže.

Ten nakonec po nedohraném loňském ročníku získali „od stolu“, když coby nejlepší celek ze všech tří skupin I. B třídy Olomouckého kraje, akceptovali nabídku hrát od letoška I. A třídu, ve které nahradí odstoupivší Haňovice.

„Malá (zdravá) nervozita před začátkem určitě panuje, ale každopádně se na vyšší soutěž těšíme a věříme, že v ní budeme hrát důstojnou roli. Kluci to berou nadmíru zodpovědně a poctivě trénujeme. V týmu navíc máme plno zkušených hráčů, jsem přesvědčen, že působení v I. A třídě zvládneme,“ říká odhodlaně Radek Mičunda.

Samotná soutěž startuje pro postřelmovské borce v neděli 8. srpna v Lošticích, doma se pak představí o týden později, když v sobotu čtrnáctého přivítají mužstvo Sokol Troubelice.