„Takže by určitě bylo pěkné zahájit další sezónu nejen v novém, ale i ve vyšší soutěži. Třeba to do sebe všechno takto krásně zapadne,“ prozradil Deníku již během listopadu předseda postřelmovského fotbalu Radek Mičunda.

Jeho tým po předčasně ukončeném podzimu aktuálně vede pořadí I. B třídy s dvoubodovým náskokem před sousedním Bludovem.

A pokud se tedy dohraje alespoň nadpoloviční počet utkání, který stanovil svaz k určení konečného pořadí, je postřelmovská šance na postup docela velká.

Jenže… Naděje, cíle, plány a představy všech amatérských fotbalistů momentálně trhá na kusy koronavirus a s ním spojená vládní opatření.

Mistrovské soutěže jsou pozastaveny, hráči nemohou společně trénovat, návrat do normálu zatím v nedohlednu.

„My ale stále věříme, že se tento ročník dohraje. Doufáme, že po Velikonocích se rozhodne o rozvolnění omezení a nejpozději na začátku května se otevřou sportovní areály. Čtrnáct dní by asi bylo potřeba na přípravu, odehrát nějaký ten přátelský zápas a poté znovu odstartovat soutěže tak, aby se všechno stihlo do konce června. U nás se jedná o dohrání tří zápasů, což by se mělo zvládnout,“ uvedl k aktuální situaci Radek Mičunda.

Co se však opravdu bude dít v nejbližších týdnech, to nikdo neví. Horší variantou může být i ukončení soutěží bez postupů a sestupů, podobně jako tomu bylo loni na jaře.

„Pro mužstva, která mají takto dobře našlápnuto jako my, by tohle byla sportovní tragédie. Vedete soutěž, máte úspěch doslova na dosah a vinou vyšší moci o něj přijdete. Snad na takový černý scénář letos nedojde,“ přeje si šéf postřelmovského klubu.

Navíc pokud by pandemie neustupovala, v ohrožení by mohlo být i výše zmíněné slavnostní otevření nového sportovního areálu na Pískáči, na který se už teď všichni v Postřelmově těší.

Celá akce je naplánována na sobotu 31. července za účasti populárního fotbalového týmu osobností Amfora Praha, která tento termín už zveřejnila i na svých webových stránkách.

„Ladí se poslední detaily a věřím, že to bude opravdu velká sláva. Snad všechno bude moct proběhnout podle plánu,“ doplňuje závěrem Radek Mičunda.