„Pro nás je to určitě nádherný výsledek, ale dlouho to nebylo tak jednoznačné," přiznal sportovně jesenický kouč Petr Ševčík po jednoznačné výhře v Krnově.

„První poločas byl soupeř jasně lepší, dokázal nás zatlačit, hrál tvrdě, agresivně a měl šance. Nám se přesto podařilo dát z jednoho rychlého brejku vedoucí gól," uvedl dále trenér lázeňského týmu.

Hosté se poprvé prosadili hned v 10. minutě, kdy Petr Navrátil vybídl ke skórování Patrika Plháka – 0:1. Tímto těsným výsledkem pak i první půle skončila.

„Ve druhé části se již domácí sesypali, začali se mezi sebou hádat, my jsme si následně v poklidu hráli svou hru a utkání jsme zcela ovládli," doplnil Petr Ševčík, jehož svěřenci po přestávce zahájili doslova kanonádu.

Brzy po příchodu z kabin si druhý zásah tohoto klání připsal Patrik Plhák, tentokrát z přihrávky Bronislava Mlynáře.

Později se předvedl v jesenickém dresu další zkušený fotbalista Lukáš Woitek, který nejprve připravil gólové zakončení pro Martina Furika a později těžil z jeho akce také Adam Bříza.

Následně sice domácí celek dvakrát zahrozil, ale jinak působil spíše odevzdaným dojmem. Definitivně poté dokonal zkázu Krnova Lukáš Woitek, když proměnil penaltu po faulu na Petra Navrátila.

„Jen doufám, že nám ta povedená příprava nevleze moc do hlavy a v dobrých výsledcích budeme pokračovat také v soutěžních zápasech," přeje si závěrem jesenický lodivod Petr Ševčík.

Coby podzimní lídr krajského přeboru odstartuje Jeseník mistrovské jaro na hřišti zálohy 1.HFK Olomouc, tento duel se hraje na Hané v neděli 20. března od 10 hodin.

FK Krnov – FK Jeseník 0:5 (0:1)

Branky: Plhák 2, Furik, Bříza, Woitek (pen.).

Jeseník: Pastucha (46. Vrána) – Novák, Macura, Karakasidis, Vavrač – Plhák, Hanzlík, Mlynář, Nepožitek – Bříza, Navrátil. Střídali: Woitek, Furik. Trenér: Petr Ševčík.