Přestože šlo jen o přípravu, utkání hodně napovědělo o síle obou týmů. Navíc se hrálo o celkové prvenství v zimním turnaji, který od ledna na šumperské umělce probíhal.

Prestižní derby přilákalo téměř tři stovky diváků, přestože se hrálo už od desáté hodiny ranní. A bylo na co koukat. Šumperk se představil v plné síle, opět s nedávno koupenými posilami z třetiligového Zábřehu Knápkem a Novákem.

A především kreativita Martina Nováka srazila akcie losinského týmu v nedělním dopoledni téměř na nulovou hodnotu. Téměř bezchybná práce šumperské obrany i zálohy, dirigované Novákem a Zdeňkem Opravilem, připravila nejednu těžkou chvíli pro hráče Losin.

Ti jen s obtížemi získávali míče, a když přičteme nezvykle mnoho individuálních chyb v obranné činnosti lázeňského celku, není pak výsledek takovým překvapením.

„Největším naším problémem byly chyby v obraně a ve druhé půli špatný pohyb,“ hodnotil utkání losinský trenér Petr Strnad. „Šumperk to bral hodně prestižně, od přestávky byl lepším týmem. Prohrát takhle vysoko, to je nepříjemné, ale takový je život.“

Losinští chvílemi působili zakřiknutě, naopak domácí předvedli velmi sebevědomý výkon.

„Více než výsledek mě potěšila naše hra. Snažíme se hrát útočný fotbal a začínám mít dojem, že mančaft už ví, co po něm chci. To mě těší, že kluci jsou vnímaví,“ uvedl po utkání šumperský kouč Ivan Čech.

Losiny už za týden odstartují jarní část divizní sezony, nedělní výkon řady hráčů asi udělal vrásky na tváři šéfům losinského fotbalu. Vždyť Šumperk nevyhrál jen na skóre, ale i v držení míče výrazným poměrem 65:35. Namotivovat hráče po tak nepovedeném utkání na mistrovský zápas, to bude pro trenéra Strnada těžký úkol.

„Losiny měly snad čtyři šance, ale nevýrazné a jen po našich chybách, takhle vysoko porazit divizní tým, to potěší,“ konstatoval Čech.

FK SAN-JV Šumperk – Lázně Velké Losiny 5:1 (2:0)

Branky: 7. Sitta, 37. Horák, 53. Novák, 73. Navrátil, 87. Horák – 78. Navrátil (p.k.). Držení míče: 75:35. Diváci: 300.

Šumperk: L. Šabo (Matějíček) – Knápek, Opravil, Strnad, Valenta, Hrdlička, Novák, Reichl, Klemsa, Horák, Sitta, střídali: Navrátil, Křepelka, Málko, M. Šabo.

Velké Losiny: Vaněček – Mačák, Navrátil, Ferko, D. Hložánka, Chodura, Jaroslav Klemsa, Okleštěk, Balcárek, Lakomý, J. Hložánka, střídali: Okrouhlý, Kovařík.