A přestože se jedná o první podobnou akci, iniciátoři ze šumperského fotbalového klubu FK SAN–JV sklízejí pochvaly ze všech stran.

„S úrovní turnaje či s organizací jsem byl moc spokojen. Všechno klapalo, soupeři byli výborní,“ nechal se slyšet kouč Jeseníku Ladislav Krobot. Jeho tým odmítnul turnaj v nedalekých Mikulovicích a několikrát vážil cestu až do Šumperku.

„Určitě se to vyplatilo, šumperský turnaj byl jednoznačně lepší, než býval ten v Mikulovicích,“ dodal Krobot. Podobně hodnotil práci šumperských pořadatelů i Aleš Heidenreich z Mohelnice.

„Můžeme šumperské straně jen poděkovat, několikrát jsme potřebovali jejich hřiště s umělou trávou a vždy nám vyšli vstříc, přestože jsme konkurenti,“ konstatoval vedoucí lídra krajského přeboru.

Zimní turnaj v Šumperku vyvrcholí v neděli 9. března v 10.00 hodin utkáním Velké Losiny – Šumperk.

Tento zápas rozhodne o celkovém vítězi celé série. Losiny musí vyhrát, Šumperku stačí remíza, před oběma týmy je nyní už jen Rýmařov, který má jednobodový náskok, ale už do turnaje nezasáhne.

Oba týmy v přípravných zápasech září, oba ale přiznávají, že většinou nastupovaly proti slabším soupeřům.

V neděli tak proti sobě nastoupí divizní tým Losin proti Šumperku, který má divizní ambice. Navíc, Losiny versus Šumperk, to je derby jako hrom.

„Očekávám velmi tvrdý fotbal. Cítím, že hráči berou zápas s Losinami hodně prestižně, ale to je dobře, bude to pro nás vynikající prověrka před sezonou,“ konstatoval šumperský kouč Ivan Čech.

Zápas bude pikantní i z jiného důvodu. V šumperském dresu nastoupí Martin Strnad se Zdeňkem Opravilem, kteří ne zcela dobrovolně museli odejít právě z Velkých Losin.

Tam totiž dostali před pár týdny nůž na krk: buď zůstanou v Losinách, ale pak nesmí dále nastupovat za futsalový celek Delty Real Šumperk, nebo dají přednost futsalu, ale fotbalové Losiny před nimi zavřou bránu.

Oba hráči si vybrali futsal a následně odešli do Šumperku. Nedělní utkání bude jejich první proti nedávným chlebodárcům.

Zimní turnaj ukončí i svou 2. ligu, ve které startují týmy z nižších soutěží. Skupinu B vede před sobotními zápasy Nový Malín s tříbodovým náskokem před Štíty, o dalších pět bodů méně má Lesnice.

Zimní turnaj, umělá tráva

Sobota 8. března 10.00 Ruda – Sudkov, 12.00 Lesnice – Hrabišín, 14.00 Nový Malín – Štíty.

Neděle 9. března 10.00 Velké Losiny – Šumperk, 12.00 St. Město – Mohelnice, 14.00 Jeseník – Leština.