Nechybělo přitom mnoho a klidně mohli radostně křepčit při oslavách vítězství. V moravskoslezském městě dlouho vedli, ačkoli Hlučínské netlačili na jejich území a neprodukovali tolik tutových příležitostí.

„Je pravda, že domácí jako favorit měli převahu,“ uznal mohelnický trenér Jaroslav Rolinek. „Ale my dnes hráli dobře v obraně, směrem dozadu jsme předvedli lepší výkon než v ostatních zápasech.“

Jeden z klíčových okamžiků si Mohelnice připravila na období těsně po konci přestávky mezi poločasy. Jakub Sedlo po přímém kopu ve 49. minutě orazítkoval pouze tyč, ale z dorážky poslal míč pohotově do sítě Jakub Malý.

„Hlučín na nás ale pořád tlačil a dával znát, že je na tom celkově lépe než my. Dlouho jsme náskok drželi, jenže bohužel ne až do konce,“ mrzelo Rolinka. „Hlavičkou vyrovnali na 1:1. Každopádně to bylo zaslouženě.“ To už běžela 82. minuta, prostoru na další akce mnoho nezbývalo.

Výběr z Olomouckého kraje by konečně rád okusil opojný pocit výhry. Pro začátek se musí spokojit aspoň s bodem. Díky částečnému zisku nicméně v tabulce poskočil na předposlední místo. Aktuálně je o skóre lepší než HFK Olomouc.

„Za bod jsme rádi. Snad se díky němu odrazíme k dalším úspěchům,“ doufal kouč. „Od začátku jara hrajeme dobře, ale někdy nám chybělo i štěstíčko nebo ušmudlaný gól.“

Příští duel sehraje FK Mohelnice ve středu 9. května. Od 17 hodin doma přivítá Valašské Meziříčí, pohybující se ve spodních patrech soutěžního žebříčku.

FC Hlučín – FK Mohelnice 1:1 (0:0)

Branky: 83. Krejčí – 49. Malý. Rozhodčí: Tomanec – Gasnárek, Kneisl. ŽK: Navrátil, Yimuran. Diváci: 147.
Hlučín: Kodeš – Heiník, Málek, Fojtík (63. Dostál), De Carvalho, Foltyn, Hudeczek, Bialek (54. Ságner), Mac, Štefek (76. Krejčí), Kraut. Trenér: Radomír Korytář.
Mohelnice: Večeř – Hlavsa, Kuba, Malý, Sedlo, Navrátil (86. Smrček), Fišara, Svoboda, Voukoun, Yimuran (70. Čank), Knýř. Trenér: Jaroslav Rolinek.