Štíty doposud v letošní I. A třídě pouze dvakrát klopýtly, Česká Ves naopak jen jednou zvítězila. Sobotní duel mužstev z opačných pólů tabulky však přinesl možná trochu překvapivě vyrovnaný fotbal a těsnou výhru favorita poměrem 2:1.

„Pro nás to je samozřejmě dobrý, ale zároveň překvapivý výsledek. Hráli jsme proti silnému soupeři a navíc v oslabené sestavě,“ přiznal předseda klubu z České Vsi Pavlos Vachopulos.

„Na hřišti nebylo poznat, že hraje jasný postupující s jasným sestupujícím. Protivník si sice vypracoval daleko více šancí, ale tentokrát jsme dokázali dobře bránit,“ doplnil Vachopulos.

Hosté přesto potvrdili roli favorita hned v úvodu, když v 5. minutě utkání poslal Štíty do vedení krásnou ranou ze dvaceti metrů Odstrčil. Další trefu však hosté přidali až po přestávce zásluhou Šlesingera.

Krátce poté ale České Ves snížila na jednobrankový rozdíl a ze zápasu bylo rázem drama až do závěrečných vteřin. Senzaci však hosté nakonec nepřipustili a připsali si povinné tři body.

„Soupeře jsme zkrátka podcenili. Naivně jsme si mysleli, že dáme České Vsi desítku a na hřišti zbytečně pořád něco složitě vymýšleli a snažili se o různé parádičky, což se nám málem vymstilo. Nakonec jsme sice urvali výhru, ale z předvedené hry rozhodně nemůžeme mít radost,“ konstatoval zklamaně vedoucí družstva Štítů Vojtěch Langr.

Miroslav Pergl