„Taková porážka mě opravdu hodně mrzí. Zápas jsme měli parádně rozehraný, jenže jsme nezvládli závěr, ale s tímto se potýkáme delší dobu, když vedeme, jenže takticky ty konce nejsme schopní zvládnout,“ říká rapotínský kouč Roman Maňka po utkání, které jeho svěřenci ztratili gólem inkasovaným během nastaveného času, kdy hosté srovnali na 3:3, aby následně ovládli penaltový rozstřel.

„Ještě v 75. minutě vedeme tři nula, za tohoto stavu jsme měli zpomalit hru, kouskovat to, zkrátka si výsledek pohlídat. Jenže jakmile protivník snížil na tři jedna, někteří naši hráči od tohoto stavu předváděli spíše podprůměrný výkon. Bohužel to přičítám i určité nevyzrálosti, kdy máme hodně mladý tým a mnozí si pak v kritických momentech nedokáží poradit tak, jak by některé situace řešili zkušení fotbalisté,“ uvedl dále trenér Rapotína.

Jeho svěřenci se v první části dostali do dvougólového trháku díky povedeným standardkám, aby po přestávce pěknou individuální akcí dali již na 3:0, ani takový náskok však Rapotínu na tříbodový zisk nestačil.

„Sice jsme vedli, ale hra nebyla úplně ideální, náš střed defenzivy příliš nefungoval, nedokázali jsme delší dobu podržet míč, nepohlídali si náběhy soupeře a protivník se dlouhými nákopy snadno dostával za naši obranu,“ mrzí Romana Maňku.

Takřka ztracený zápas se tak hostům podařilo dotáhnout až do dramatického penaltového rozstřelu, který Kralice zachránily vyrovnávací trefou v 91. minutě.

„My jsme jeli do Rapotína s tím, že chceme vyhrát a oplatit tak soupeři porážku, kterou nám na podzim uštědřil na našem hřišti, bohužel dlouho nám tento záměr nevycházel a musím přiznat, že za stavu nula tři už jsme v úspěch moc nevěřili,“ přidal se s hodnocením předseda kralického klubu Jan Novotný.

„Cením si toho, že kluci na hřišti ukázali srdíčko, v téměř ztracené situaci dokázali ještě zabojovat, prostě nechali na hřišti všechno a stačili vyrovnat. A to jsme možná mohli vyhrát i v normální hrací době, když jsme na konci trefili tyč a potom domácí výrazně podržel brankář, který vytáhl mimo nebezpečnou střelu,“ doplnil Jan Novotný.

TJ Jiskra Rapotín – FC Kralice na Hané 3:4 (2:0) Penalty: 6:7

Branky: 16. a 67. Indra, 24. Maňka – 76. a 91. Cibulka, 81. Lexa. Rozhodčí: Křepský - Slota, Machala. ŽK: Březina, Holomek, Valenta – Vincourek. Diváci: 130.

Rapotín: Max – Hudec (72. Boško), Michal Kocourek (46. Březina), Z. Horák, Šlesinger – Martin Kocourek, Vicenec, Valenta, Maňka, Holomek – Indra. Trenér: Roman Maňka.

Kralice: Števula – Dočkal, Petržela, Blahoudek, Troneček, Martinka, Nečas, Cibulka, Kováč, Novotný (21. Lexa), Vincourek. Trenér: Tomáš Vincourek.