Šumperk utrpěl výhru

Šumperk – Litovel 1:0 (1:0)
Branka: 39. Navrátil.
Šumperk: Šabo – O. Málko, Ferko, Reichl, Valenta, Janíček, Hecl (63. Hrdlička), Václavský (79. Horák), Klemsa, Křepelka, Navrátil (84. Elgner).

Domácí ovládli hru v první půli a svou převahu vyjádřili několika velmi slibnými šancemi a jedním gólem. Jenže minimální odstup ve skóre se nakonec ukázal jako kritický, neboť po přestávce se domácí po většinu času až zoufale bránili nájezdům soupeře. Litovel bušila do šumperské obrany stále zběsileji několikrát si domácí koledovali o vyrovnání.

„Podobné zápasy, to je o nervy. Ukazuje se zde, jak nezkušený tým máme. Vedeme, kontrolujeme hru, ale když nepřidáme druhý gól coby pojistku, znervózníme a začneme kupit chybu na chybu,“ uvedl šumperský trenér Ivan Čech. Šumperk nakonec s vypětím sil hubené vedení uhájil. „Ty body, to je asi jediné pozitivum na dnešním utkání,“ dodal Čech.

Mohelnice brala doma jen bod

MOHELNICE-Lídr fotbalového krajského přeboru ztratil doma dva body. Přesto stále vede tabulku.

Mohelnice – Ústí 1:1 (0:0)
Branky: 74. Šrot – 62. Slivka.
Mohelnice: Blümel – Koňarik, Rosůlek, Čihulka, Baďura, Macák, Kloss, Šrot, Heidenreich, Hlaváč (55. Vymlátil), Havlíček (85. Řehula).

Domácí zápas ztratili patrně v první půli, kdy hráli pod psa. Soupeře téměř neohrozili a jejich výkon byl hodně matný. „Prvních pětačtyřicet minut nám proklouzalo mezi prsty,“ přiznal mohelnický trenér Roman Berka. Ve druhém dějství se výkon domácích výrazně zvedl, ale paradoxně inkasovali. „Sice jsme diktovali tempo hry, ale nechali jsme se unést a neuhlídali jsme jeden soupeřův brejk,“ vysvětloval Berka. Jenže Mohelnice má za kapitána Dana Šrota, který využil převahy svého týmu, protlačil se i s míčem do šance a vyrovnal. Domácí se pak hodně snažili, ale vítězné branky se nedočkali, jednou orazítkovali břevno, jednou tyčku. „Vítězství nám nebylo přáno, ale popravdě, remíza asi byla spravedlivá,“ dodal Berka.

Leština je bez bodu

LEŠTINA - Fotbalisté Leštiny jsou opět namočeni do sestupových vod.

Želatovice - Leština 5:3 (3:2)
Branky: 18. Dlouhý, 22. vlastní, 36. Hoplík, 51. vlastní, 63. a 72. Němec – 30. J. Volek, 38. P. Volek, 66. Smékal.
Leština: Pobucký – P. Volek, Krejčí (75. Majstršín), Hampl, Janhuba (66. Melhuba), Brzobohatý, Hobler, Kamlar, Smékal, J. Volek, Lepka.

Kdyby Leština soupeře porazila, přeskočila by ho v tabulce. Možná proto odehrála velmi otevřený zápas. „To možná byla chyba, navíc bylo vidět, jak jsou hráči z důležitého utkání nervózní,“ uvedl vedoucí Radek Pelcl.

Mikulovice naštval sudí

MIKULOVICE - Druhý tým župy zaváhal a na záda mu nyní v tabulce dýchá Šumperk.

Určice – Mikulovice 2:1 (0:1) Branky: 60. Kašpárek, 80. Los - 41. Smažík.
Mikulovice: Urbánek – Křivan, Janošťák, Žíla, Gargoš, Karakasidis, Hanzlík (70. Anft), M. Burian, Onciul, K. Burian (52. Andrušík), Smažík.

Hosté se zlobí na rozhodčího, který měl podle nich odpískat dva pokutové kopy. Domácí předvedli nevídanou produktivitu, ze tří střel zaznamenali dva góly. To hosté své šance spalovali, jen Smažík pohrdl dvakrát. „Částečně jsme si prohru zavinili sami, ale rozhodčí nás brzdil,“ řekl kouč Trulu Antonín Mura.

Jeseník opět nezvítězil

JESENÍK -Čekání jesenických fotbalistů na vítězství nebere konce. To poslední si prožili 8. září.

Šternberk – Jeseník 2:1 (0:1)
Branky: 69. Švarc, 77. Hlaváček (p.k.) - 21. Mlynář. ČK: 80. Juriš (JE).
Jeseník: P. Jaroš – Harazin (90. Neugebauer), M. Jaroš, juriš, Hapal, Mlynář, Kavka, Vala (72. Minka), Glac (83. Dohnal), Pavelka, Ščudla.

Hosté sice poměrně rychle vedli po rohu Valy, který poslal hlavou k tyči Mlynář, domácí ale dokázali skóre otočit, navíc posledních deset minut dohrával Jeseník bez vyloučeného Juriše. Jeseník nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy, přesto po většinu času svého soupeře přehrával. Jenže štěstí Jeseníku asi opravdu nepřeje. Za stavu 1:1 utekl všem jesenický Pavelka, ale nedal. „Měl moře času, ale trefil gólmana,“ posteskl si kouč Jeseníku Ladislav Krobot. Jeho tým je v těžké situaci. Poslední dvě podzimní kola hraje venku: v Ústí a v Leštině. Pokud nezaboduje, bude hrát na jaře o záchranu.