Šumperk veze tři body

Šternberk – Šumperk 0:1 (0:1)
Branka: 35. Navrátil.
Šumperk: L. Šabo – Janíček, M. Šabo (80. Elgner), O. Málko, Valenta, Hruda (75. Hrdlička), Hecl, Reichl, Klemsa, Navrátil (85. Losenický), Horák.

Domácí v úvodní dvacetiminutovce třikrát nastřelili břevno, jenže potom dal šumperský superkanonýr svůj další gól a převaha domácích skončila.
Šumperk pak mohl několikrát zvýšit své vedení, ale všechny šance, včetně hlavičky hrajícího asistenta Bohdana Hecla, skončily nenaplněny.

„Dalo by se říci, že jsme dnes utrpěli vítězství, nebylo to moc o fotbalu, ale o bojovnosti. Ale máme tři body, což je pro nás nejdůležitější,“ uvedl Bohdan Hecl.Lídr župy Leštinu uběhal

LEŠTINA/MOHELNICE -Souboj Leštiny s lídrem župy skončil dle předpokladů.

Leština – Mohelnice 0:3 (0:1)
Branky: 25. Mičker, 82. Havlíček, 88. Navrátil.
Leština: Pobucký – P. Volek (38. Melhuba), Langer, Hampl (70. Nimrichtr), Krejčí, Brzobohatý, Hobler, Kamlar, Smékal, J. Volek (80. Majstršín), Lepka.
Mohelnice: Blümel – Koňarik, Čihulka, Rosůlek, Mičker, Heidenreich (90. Řehula), Šrot, Kloss, Macák (88. Baďura), Navrátil, Hlaváč (65. Havlíček).

Pro domácí je prohra hodně citelná, neztratili jenom body, ale i dva klíčové hráče. Petr Volek si v utkání obnovil zranění třísel, Hampl má po nešetrném zákroku soupeře pochroumaný kotník.

„Udělali jsme pár hrubek, což Mohelnice umí využít,“ uvedl Radek Pelcl, vedoucí Leštiny. „Hráči do detailu splnili pokyny trenéra, proto jsme vyhráli. Navíc spoléháme na svou kondici, Leštinu jsme uběhali,“ konstatoval Aleš Heidenreich, vedoucí Mohelnice.
Jeseník dál rozdává body

JESENÍK -Další prohra, už čtvrtá v řadě, pro Jeseník. Tým, který okupoval špici tabulky, nyní tápe a je v tabulce na páté příčce.

Jeseník – HFK B 0:2 (0:1) Branky: 32. Kouřil, 55. Neužil.
Jeseník: P. Jaroš – Harazin (86. Dohnal), M. Jaroš, Keltner, Glac, Stavinoha (60. Mlynář), Juriš, Mravec (76. Minka), Vala, Jurčák, Pavelka.

Domácí tým propadá v nejdůležitější fotbalové disciplíně: v produktivitě. Hosté v první půli jen jednou zahrozili a hned vedli. Navíc se nedaří oporám, například Pavelkovi s Jurišem. „Všechno nám jde těsně vedle, potřebujeme, aby se na nás trošku usmálo štěstí,“ uvedl jesenický trenér Ladislav Krobot. Zápas pečetila hrubka Glace, který nahrál soupeři do brejku.
Mikulovice zase řádí

MIKULOVICE -Debaklem vyprovodili fotbalisté Mikulovic svého soupeře z jihu.

Mikulovice – Dolany 6:0 (2:0)
Branky: 4., 54. a 87. K. Burian, 6. Smažík, 76. Onciul, 78. Plhák.
Mikulovice: Urbánek – Křivan, Janošťák, Sláma (46. Plhák), Žíla, Karakasidis, Hanzlík (83. Urban), Onciul, M. Burian (70. Andráško), K. Burian, Smažík.

Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání, bez řady opor, které jsou zraněné. Absence se nakonec projevily na ostudném výsledku.

„Bylo znát, že nejsou kompletní. Ale mohli jsme pár gólů dostat, v první půli se soupeř celkem držel,“ konstatoval kouč Trulu Antonín Mura.
Ale marně, například Karel Burian dal hattrick.