Ti se už v sobotu 16. ledna představí od 10.00 hodin dopoledne na své umělce v utkání s Rýmařovem.

„Máme teď poměrně široký kádr, takže jsem rád, že už teď mohu nové hráče otestovat v utkání. Samozřejmě asi budou hodně zimní podmínky, ale Rýmařov byl ochotný přijet a zahrát si, tak proč ne,“ říká Otto Jáně, trenér šumperských fotbalistů.

Ti počátkem ledna zahájili zimní přípravu, ovšem Jáně býval zvyklý začínat s tréninky už v prosinci.

„Na mě je to extrémně dlouhá pauza, ale podzim jsme odehráli s úzkým kádrem a především starší hráči si potřebovali odpočinout a doléčit zranění. Navíc se všichni připravovali individuálně, takže si myslím, že jsme nakonec udělali dobře,“ říká kouč.

V sobotním utkání bude mít k dispozici dvě jedenáctky. Kromě starých dobrých známých se do hry zapojí i někteří nadějní šumperští dorostenci, pak ofenzivní záložník z Jeseníku Bronislav Mlynář (ten to před rokem zkoušel v třetiligovém Zábřehu) a jedna zatím nejmenovaná posila ze Slovenska.

„Moc velké změny v kádru ale nebudou. Šéfové klubu chtějí jít spíše cestou doplňování z vlastních řad mládežnických týmů,“ vysvětluje Jáně.

Příprava týmu, který přezimuje na druhém místě divizní tabulky, bude mít konzervativní ráz.

„Sice se snažím mít tréninky pestré, ale letos to bude bez spinnigu či jiných aktivit typu kick box, i když je považuji za dobré,“ říká Jáně.

A ještě něco: příprava šumperského týmu bude letos ostře sledovaná, fanoušci jsou totiž v očekávání bojů šumperské družiny o postup do Moravskoslezské ligy, tedy soutěže, která se v okresním městě nikdy nehrála.

„Je mi jasné, že budeme pasováni do role jednoho z favoritů na postup, nemůžu si ale pomoci, tím největším adeptem bude Zlín. Mají široký kádr, výborné podmínky a třetí liga se tam dlouho hrála,“ dodává Otto Jáně.