V mnoha zápasech byl Šalamoun kapitánem třetiligového celku ze Zábřehu, jenže hráči Oskavy skončilo v Zábřehu hostování a tým trenéra Jiřího Balcárka neměl o další služby vysokého Martina Šalamouna zájem.

„Ani se nedá říct, že bychom nějak jednali. Prostě mi skončilo hostování a Zábřeh se prostě vlastně ani neozval, co a jak," říká Martin Šalamoun.

O toho projevil zájem divizní Šumperk, Šalamouna ale čeká operace kolene, a i když půjde jen o rutinní zákrok, až podle zdravotního stavu po operaci se Šalamoun rozhodne, jak se bude ubírat jeho fotbalová kariéra. „Zákrok to bude malý, ale nechci se před operací zabývat, kde budu hrát. Je celkem dost pravděpodobné, že jaro absolvuji na rozehrání po operaci v Oskavě," říká Šalamoun.

Další novinky z nejúspěšnějšího fotbalového klubu v okrese jsou zatím oficiálně tajeny, ovšem je zřejmé, že jarní zábřežská soupiska bude hodně jiná než ta podzimní.

Kulíšek s Olejníkem by měli přestoupit do Mohelnice, Zdeněk Horák je v Šumperku, Jakub Linek je ve Zlíně, Martin Bačík ve Frýdku-Místku, Kostorek ve Znojmě a Marek Šichor by měl podepsat smlouvu s Baníkem Ostrava.

Ve fotbalových kuloárech kolují informace o dluzích vůči některým hráčům, což je ale evergreen, aby se Sulko na jaře opět bez větších potíží zachránilo (kdo při pohledu na páté místo Zábřehu po podzimu tuhle větu nechápe jen malé připomenutí: zatímco na podzim bývá Sulko téměř k neporažení, na jaře rozdává body ze všech sil).

Tým už v současné době nicméně trénuje, první přípravný zápas s béčkem HFK Olomouc byl ale zrušen, další je v plánu 2. února v Šumperku.