A byl to zajímavý pohled: zasedací sál šumperské radnice byl plný mladých (ale i starších) mužů ve žlutých tričkách s nápisem MISTŘI. V čele toho všeho starosta města v obleku.

Ovšem původně formální záležitost se „zvrhla“ v hodinu a půl dlouhou diskusi, ve které především starosta projevil veliký smysl pro humor.

„Současné zastupitelstvo je z třetiny tvořeno sportovci a tak je podpora sportu ve městě na velmi dobré úrovni. Sportovci se nám za to odvděčují tím, že stále postupují do vyšších soutěží a pak chtějí stále větší podporu. Proto vás prosím, až budete hrát tu divizi, občas prohrajte, my na radnici vám za to budeme vděční,“ zahlásil například Zdeněk Brož.

Ovšem ten se vážně zajímal o řadu věcí: jak probíhají tréninky, zda je problém, že někteří fotbalisté hrají zároveň i vrcholový futsal, nastínil i to, že radnice hodlá změnit k lepšímu podporu fotbalu. „Dříve se člověk bál do fotbalu pustit korunu, teď je ale situace naprosto jiná,“ konstatoval starosta Brož.

Ten si do noty padnul s trenérem fotbalistů Ivanem Čechem, možná také proto, že oba dva vystudovali pedagogickou fakultu (Zdeněk Brož před vstupem na radnici pracoval jako ředitel III. základní školy v Šumperku a, mimo jiné, dlouhé roky byl vedoucím prvoligového týmu šumperských atletů, kteří pod jeho vedením dosáhli nejvýraznějších úspěchů v historii šumperské atletiky).

Šéfové šumperského fotbalu na setkání se starostou potvrdili, že by chtěli v hodně blízké budoucnosti přivést tým do třetí ligy. Starosta pak potvrdil, že během prázdnin proběhne poměrně rozsáhlá rekonstrukce fotbalových šaten.

Hodně vzruchu pak vyvolalo téma futsalu - řada šumperských fotbalistů totiž nastupuje i v dresu prvoligové Delty Real Šumperk.

„Je to narušení tréninkového i herního procesu. Hráči by se měli věnovat opravdu jen fotbalu,“ varoval trenér Ivan Čech.

„Hráče nejvíce narušuje každodenní chození do práce,“ zaznělo najednou sálem a hláška vyvolala bouřlivý smích. I takové bylo setkání fotbalistů se starostou města…