Ale už v posledním únorovém týdnu vedení klubu definitivně „odtajní“ seznam těch, kteří budou muset zábřežský tým vytahovat z posledního místa Moravskoslezské fotbalové ligy.

Úkol to nebude snadný, teoreticky je možné, že na jaře mohou z MSFL sestupovat i tři týmy.

„Já to řekl už několikrát: o tom, že můžeme sestoupit, se bavit nehodlám. Zabývám se jenom tím, jak to udělat, abychom ligu zachránili,“ říká sportovní ředitel klubu SK Sulko Zábřeh Lubomír Hrdlovič.

Zábřežský fotbal má z poslední doby nálepku problémového klubu. Kvůli někdejším dluhům se z kádru postupně ztratila řada hráčů, proměnou prošlo i vedení klubu.

To současné ale přivedlo ke kormidlu známého trenéra Jiřího Balcárka a ten zase do pole několik zkušených fotbalistů z několika ligových klubů.

„O sestavě bych ještě teď nemluvil, některé hráče ještě zkoušíme, ale příští týden už budeme mít téměř jasno,“ vzkazuje Josef Půček, mluvčí klubu.

Nicméně, jako veliká posila se jeví Petr Vodák, který do Zábřehu přestoupil z HFK Olomouc a v Zábřehu je v přípravě nejlepším střelcem.

Hodně nadějí se vkládá do mladého talentu Ilji Zítky, téměř dvoumetrového zadáka, který bude v Zábřehu hostovat z Třince a který je bratrem slavného gólmana Daniela Zítky, který hájí barvy Anderlechtu Brusel.

Zábřeh také v těchto dnech zkouší pětadvacetiletého zlínského záložníka Víta Vrtělku.

Přes veškerou snahu ale bude mít Zábřeh startovní čáru v boji o záchranu nejdál od cíle ze všech ostatních klubů.

„Samozřejmě je možné, že nakonec sestoupíme. To ale neznamená, že se kvůli tomu fotbal v Zábřehu zruší. Už jednou jsme z ligy sestoupili a nic se nestalo,“ dodává nakonec Lubomír Hrdlovič.

Ve středu 18. února hraje Zábřeh od 17.00 hodin přípravné utkání v Líšni (divizní celek v Brně). Reportáž a statistiky najdete na webu Deníku zhruba kolem 20. hodiny.