V rámci 21. ročníku fotbalového McDonald’s Cupu (mladší kategorie A) postoupili až do krajského finále, které nakonec ovládli. Zvládli to jako vůbec první v historii novomalínské školy.

„Nejprve se zúčastnili okrskového kola na Vrchlického škole v Šumperku, tam bez vážnějších problémů zvítězili a postoupili do kola okresního,“ vysvětloval trenér chlapců Pavel Dostál.


„Následně na Tyršově stadionu bojovali ze všech sil a podařilo se jim výhrou nad všemi konkurenty protlačit až do krajského finále McDonald’s Cupu,“ těšilo ho. „Už v tu chvíli šlo o nejlepší výsledek, kterého kdy žáci školy v Novém Malíně dosáhli.“

Jenže parta třinácti snaživců chtěla ještě lepší výsledek. A také na něj dosáhla. Opanovala i krajské finále na Andrově stadionu v Olomouci, kde kromě domácího celku vyzvala výběry Jeseníku, Přerova a Prostějova.

"Odjížděli jsme do Olomouce s dobrým pocitem z předchozího dosaženého úspěchu. Doufali jsme, že uděláme dobré jméno naší škole, obci a celému šumperskému okresu. Samozřejmě i s jiskřičkou naděje na pěkné umístění. Vyšlo to. Kluci jednou remizovali, jinak vše vyhráli,“ upřesnil Pavel Dostál.

Sestava žáků z Nového Malína:
Štěpán - Domes, Š. Dostál, Tomeček, Kopp, Dressler, F. Dostál, Všetýček, Unzeitig, Potočka, Ficnar, Seman, Janza. Trenéři: Dostál, Kubíček.