Jiskra je poslední týdny a měsíce pod dekou. Díky nadmíru důležitému vítězství nad Dubickem se ale ještě jako správný tonoucí stébla chytá. Dvoubodový zisk vydřela zásluhou vítězství 3:2 po penaltách. Ty byly pořádně zdlouhavé, skončily 7:6 pro domácí.

Rapotínské góly měli v normální hrací době na svědomí Jakub Hymr a Tomáš Valenta, za hosty skórovali Erik Skácel a Libor Demeter.

Oba týmy braly aspoň bod, další bonusový získal Rapotín. Vzhledem k dlouhému čekání na jakýkoli zisk je hodně důležitý. Ač svěřenci trenéra Romana Maňky zůstávají na nejhorším místě přeboru Olomouckého kraje, vybojovali naději.

Po prohře si paradoxně polepšilo i Dubicko, které z předposledního políčka povyskočilo o jedno výš. Alespoň do nedělního odpoledne, kdy půjde do akce Zábřeh. Ten může Dubicku zajistit opětovný sešup zpátky.

Rapotínu zbývají do konce sezony sehrát tři duely, Dubicku čtyři. Obě mužstva řeší záchranářské starosti. Ve hře je i varianta, že o současnou ligovou příslušnost přijdou společně.

TJ Jiskra Rapotín – FC Dubicko 3:2 (1:0), penalty 7:6

Branky: 24. Hymr – 68. Valenta – 76. Skácel, 90. Demeter. Rozhodčí: Vedral – Kopecký, Habermann. ŽK: Hudec, Kocourek – Krejčí, Kopa. Diváci: 100.