„Pro nás to je další malý krok směrem k záchraně,“ prozradil na úvod po druhé jarní domácí výhře rapotínský kouč Roman Maňka.

Během prvního dějství se ale Rapotínu nedařilo podle představ, když se dlouhými nákopy zbytečně zbavoval míčů a dostával se pod tlak soupeře, který si přesto vážnější šanci nevytvořil.

„Do druhé půle jsme si řekli, že se musíme snažit hrát více po zemi a využívat našich středových hráčů, což se nám dařilo a začali jsme být směrem dopředu více nebezpeční,“ řekl dále Roman Maňka.

Do vedení se následně jeho svěřenci dostali díky nacvičené standardce, náskok pak domácím zajistil zakončující Tomáš Maňka.

Ve zbývajícím čase se rapotínští fotbalisté již soustředili především na důslednou defenzivu a hrozili z rychlých brejků, po jednom z nich navíc zpečetili výsledek zásluhou Jana Nemetha.

„Dnešní výhra je důležitá i tím, že právě k Lutínu jsme se dokázali v tabulce dotáhnout na tři body, zkrátka jak jsem říkal, musíme postupnými kroky jít za záchranou,“ doplnil Roman Maňka.

Samotný závěr sobotního klání následně okořenily dvě červené karty, které po skončení zápasu vyfasovali za vzájemnou potyčku rapotínský Jiří Šafář a lutínský Ondřej Pavelka.

„Tohle mě trochu mrzí, Šafář šel v závěru do hry v rámci taktického střídání a Pavelka jej při jedné z akcí nechtěně trefil do intimních partií, náš hráč to neunesl a po skončení zápasu došlo na vyřizování účtů, trochu se tam postrkali, což rozhodčí ocenil oboustranným vyloučením,“ popsal inkriminovanou situaci domácí lodivod.

Také následující jarní duel sehraje nováček z Rapotína na svém hřišti, když v sobotu 1. dubna přivítá od 15:30 hodin Kralice na Hané.

TJ Jiskra Rapotín – TJ Sigma Lutín 2:0 (0:0)

Branky: 69. Maňka, 85. Nemeth. Rozhodčí: Kašpar – Motal, Lizna. ŽK: Holomek, Indra – Körner, Rec. ČK: 90. Šafář (Rapotín) – 90. Pavelka (Lutín). Diváci: 160.
Rapotín: Max – Hudec, Z. Horák, Michal Kocourek (88. Šafář), Šlesinger (71. Boško) – Maňka, Martin Kocourek, Holomek (55. Nemeth), Indra, Vicenec – Březina (67. Mrázek). Trenér: Roman Maňka.