A to i navzdory patrně opravdu hnusnému počasí.

Oba týmy budou na jaře jistě patřit k divizní elitě, do sobotního duelu nastoupí v nejsilnějších sestavách, oba týmy navíc lákají ke zhlédnutí i svými klenoty.

Mikulovice přivezou Martina Proházsku, hráče, který si vyzkoušel i Ligu mistrů.

Šumperk může kontrovat například Brazilcem Netem. Ten sice nemá ve svém fotbalovém životopisu tak výrazné úspěchy jako Proházska, přesto nezapře velké kvality. V přípravě co zápas, to gól.

„Oba jsou rozdílní. Neto je typický koncový hráč, Proházska je kompletnější, je silný na míči, umí hlavičkovat, jak ale na tom je nyní výkonnostně, to uvidíme až v utkání,“ říká kouč Šumperku Petr Strnad.

Ten během utkání pošle na trávník vše, co má k dispozici, kvůli pracovním povinnostem nenastoupí pouze matador Lubomír Pinkava, naopak k dispozici již bude špílmachr Lukáš Pobucký, který měl v posledních zápasech studijní absenci.

Mikulovice nepřivezou kvůli pracovnímu zaneprázdnění Moravčíka, jinak budou kompletní, i s trojicí nejlepších střelců z přípravy Karlem Burianem, Onciulem a Smažíkem.

„Pro nás to je generálka před vstupem do mistrovských zápasů. Lepšího soupeře mít nemůžeme, Šumperk má konsolidovaný a velmi kvalitní kádr, který snad nemá slabiny,“ říká kouč Mikulovic Antonín Mura.

Také Strnad očekává, že utkání bude velmi těžkou prověrkou před startem divize.

„Mikulovice budou tradičně silné, zápas určitě bude mít velký náboj, ale to je dobře, bez bojovnosti by to nemělo jako generálka smysl,“ říká Strnad.

Nebude ale utkání Šumperku Mikulovicemi až přespříliš prestižní?

„Že by se hráči pokopali? Toho se nebojím, jak znám Strnada, jeho tým bude chtít hrát fotbal, ne jít po nás. Šumperk je především velmi dobře technicky vybavené mužstvo, hraje výborně do nohy, to my jsme spíše takoví splašenější, musíme to ubojovat,“ reaguje Mura.

Utkání startuje už v deset hodin dopoledne. „Je to proto, že za týden začínáme divizi na Baníku, kde se hraje také v deset dopoledne,“ vysvětluje Petr Strnad.

Přátelské utkání druhého celku divize Šumperku s šestými Mikulovicemi se hraje v sobotu 19. března od 10.00 hodin na umělce Tyršova stadionu.

Kam za fotbalem o víkendu ZDE