Během nedávné historie se v Šumperku představili v rámci domácího poháru zástupci nejvyšší fotbalové soutěže FC Baník Ostrava či SFC Opava, teď míří do podhůří Jeseníku další prvoligový celek, kterým je SK Sigma Olomouc.

Proti domácímu diviznímu týmu zde sehrají svěřenci kouče Radoslava Látala svůj první přípravný zápas před startem jara.

„Ani nevím, po kolika letech se vlastně na našem hřišti představí Michal Vepřek, který začínal s fotbalem u nás v Šumperku, rádi ho tady zase uvidíme,“ prozradil Deníku sportovní manažer šumperských fotbalistů Ladislav Šabo.

Atraktivní utkání se odehraje na nové šumperské umělce v sobotu 11. ledna od 15 hodin. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek půjde organizaci Děti dětem, se kterou FK Šumperk spolupracuje. Tato organizace pomáhá nemocným dětem a jejich rodinám.

Ihned po skončení fotbalové bitvy se mohou fanoušci přesunout do sousední ŠKODA arény, kde následně od 17 hodin začíná druholigový šlágr východní skupiny, ve kterém Draci nastoupí proti hokejistům Havlíčkovu Brodu.

A stejně jako v předchozích vzájemných soubojích prvního s druhým se i tentokrát dá očekávat třaskavý souboj plný emocí.

Z dosavadních třech klání v letošní 2. lize si zatím lepší bilanci drží Šumperk, když má proti Rebelům dvě vítězství 5:4 v prodloužení a 6:1 a jednu porážku 3:4.

„Doufám, že nás přijde podpořit co největší návštěva a vytvoří nám bouřlivou kulisu, abychom podali maximální výkon a vrátili soupeři prohru z minulého utkání. Zároveň máme možnost navýšit svůj náskok na čele tabulky. Věřím, že si fanoušci nejdřív užijí fotbal se Sigmou a pak dorazí fandit na hokej,“ zve na sobotu gólman šumperských Draků Marek Peksa.