Lázeňský celek doposud uhrál v přátelských duelech výhry nad osmnáctkou Sigmy 5:2 a Bludovem 3:2, se Sigmou 17 pak remizoval 4:4. Štíty ve svém předchozím klání vyhrály 5:2 v Novém Malíně

Úvodní trefu nedělního zápasu obstaral již v 11. minutě zápasu po faulu na Juráska z penalty matador Lakomý. Ještě do přestávky hosté potrestali chybu domácí obrany vyrovnáním z kopačky Šinogla.

Cennou výhru nad mužstvem z vyšší soutěže následně Štítům zajistil v 56. minutě z pěkné kombinační akce Čech, když zužitkoval ideální pas od Kropáčka.

„Přestože jsme prohráli, s předvedenou hrou můžeme být spokojení. Celkově jsme asi byli mírně lepší, hráli jsme aktivně, bohužel jsme nevyužili šance. Z obou stran to však byl solidní fotbal," uvedl ve zkratce hrající trenér Velkých Losin Martin Strnad.

„Pro nás je výhra nad Losinami určitě povzbuzující. Utkání nabídlo řadu šancí na obou stranách a my jsme zkrátka využili o jednu víc než soupeř," doplnil vedoucí družstva Štítů Vojtěch Langr.

Sokol Štíty – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:1 (1:1)

Branky: 11. Lakomý (p.k.), 56. Čech – 30. Šinogl.
Štíty: Hajtmar – Šlesinger, Prokop, Janků, Hollý – Sedláček, Štika, Verner – Lakomý, Jurásek, Jakoubek. Střídali: Čech, Hendrich, Blümel, Kropáček, Smrčka, Habrmann.
Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Strnad, Gargulák, Křepský – Hložánka, Šinogl, Smrž, Bureš – Navrátil, Gargulák. Střídali: Kocourek.