Mohelnice má v čele čtyřbodový náskok. Pokud ho navýší na sedm bodů, těžko uvěřit, že někdo jiný postoupí do divize, byť je do konce sezony hodně daleko.

„Je to důležité utkání. Nechci říct, že by třeba naše případná porážka už rozhodla, ale ten zápas rozhodně hodně napoví, jak by ta soutěž mohla dopadnout,“ říká třeba František Pitron, trenér Litovle.

Ta je asi pro mnohé překvapením soutěže a patrně je jediným sokem, který může Mohelnici zkomplikovat cestu na vrchol.

„Paradoxem je, že Litovel jsme nakopli k dobré sezoně asi my. Na podzim jsme tam prohráli 2:1 a od té doby Litovel jede,“ usmívá se Richard Polák, trenér Mohelnice.

Utkání se mělo odehrát jako první jarní kolo, počasí bylo proti.

„Já bych byl na začátku sezony raději, kdyby se to hrálo hned jako ten úplně první jarní zápas, ale teď se musím přiznat, že jsem radši, že je to tak, jak to je. Naše forma jde nahoru a s výkonem v posledních dvou zápasech v Jeseníku a s Leštinou jsem byl spokojen,“ vysvětluje Pitron.

„Já bych zase raději, kdyby tenhle zápas vyšel na víkend. Byl by to větší svátek, fotbal se má hrát o víkendu,“ podotýká Polák.

Oba koučové navenek tvrdí, že souboj jejich týmů berou jako běžný zápas, ale: „Berou nás vážně, v tom mě utvrzuje fakt, že po zápasech volají jako první k nám, jestli jsme náhodou neklopýtli,“ prozrazuje Pitron.

„Opravdu to neberu jako zápas roku. Ani jsme tomu nepřizpůsobili přípravu. Není to přece žádná věda. Jsme amatéři, fotbalem se bavíme,“ reaguje Polák.

Ale v něčem jsou oba pánové zajedno. „Ve středu chceme vyhrát,“ hlásí Polák i Pitron.

Utkání se hraje v Mohelnici ve středu 21. dubna od 17.00 hodin.