Utkání výborné úrovně a plné emocí. Oskava vedla na losinském trávníku už 3:0, aby pak výhru ztratila právě gólem Martina Strnada doslova v poslední sekundě zápasu. Jen pro pořádek: Strnad v loňské sezoně válčil právě za Oskavu.

Martine, už jste někdy dal gól v posledních okamžicích utkání a gól, který byl tak důležitý?
Nikdy, já ještě nikdy v životě nedal ani gól v nastavení. Navíc letos jsem ještě nedal ani gól na podzim.

Vy jste v závěru kopal dva přímé kopy. Ten první vám moc nevyšel a skončil v náručí gólmana Zorka, ten druhý byl parádní.
Už ten první trestňák jsem chtěl dát do vinklu, řekl jsem klukům, ať se rozestoupí ve zdi, jenže střela mi nevyšla, sjelo mi to a gólman to chytil. Ten druhý, tam byla chyba Zorka, stál na první tyči, ale rozhodčí písknul, já si všiml, že se nestačil postavit, a tak jsem to dal na tu druhou tyč a vyšlo to.

Ale on by to asi ani tak nechytil, bylo to opravdu přesně trefené.
Měl jsem štěstí.

Jaký to byl pocit? Oskava vás v první půli ničila, kdo by si na vás vsadil…
Pocit to byl fantastický, kvůli tomu se hraje fotbal. Chci poděkovat spoluhráčům, že to nezabalili po první půli. Byli jsme zralí, abychom dostali šest gólů, ale v kabině jsme si řekli, že to nezabalíme a všichni to vzali vážně.

Co se dělo v první půli? Oskava proti vám v útočné fázi vypadala jako tým z jiné soutěže.
Jsou velmi dobře sehraní. Bránit se to dá, ale obtížně. Dělali jsme hlavně chyby ve středu pole, kde se ty jejich akce rodí. Nepokrývali jsme hráče a pak je to těžké zastavit. Mají Večeřu, na kterého jsme byli upozorněni několikrát trenérem, ale on nás stejně vyškolil. Je pravda, že to je hráč, který asi to této soutěže nepatří.

Věřil jste, že zápas vyrovnáte?
O přestávce ano, viděl jsem, že v závěru první půle už hrajeme naší kombinační hru a Oskava s tím má problémy. Jenže jak čas běžel a byla 70. minuta, věřit jsem přestával.

Vy jste zkušený hráč, ale asi jste si dlouho tak nezaběhal, jako proti Oskavě?
Zaběhal jsem si opravdu hodně, navíc proti asi nejrychlejšímu hráči v soutěži. Mám toho plné zuby, nebyl jsem schopen ho dohnat. Mám potíže s třísly, ale i kdybych byl úplně zdravý, stejně bych ho nedohnal.

Sokol Lázně Velké Losiny – Jiskra Oskava 3:3 (0:3)