Sulko bylo v Břeclavi neškodné a prohrálo

Zábřeh /DOPLNĚNO/ – Před týdnem Sulko s Honzou Schaffartzikem na hrotu excelovalo, tentokrát v Břeclavi se však zábřežským fotbalistům moc nedařilo. Domácí vyhráli zaslouženě.

23.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Nadšení z domácího utkání s Líšní (4:1) bylo během sobotního mače v Břeclavi to tam. Hosté si nevytvořili žádné šance, snad jen tu Hrdlovičovu, když se dostal po rohu ve vápně k odraženému míči, ale minul.

Ve slunečném počasí se domácí zakousli do papírového favorita bez respektu s vidinou, že se v případě výhry posunou v tabulce do klidného středu.

MSK chtělo prodloužit sérii výher už na tři, ale Sulko to Břeclavským znepříjemnil tím, že nastoupil v hodně defenzivně laděné sestavě. Navíc s taktikou dlouhých nakopávaných balonů za obranu. Tato strategie však v první půli vůbec nenesla ovoce. Za prvních pětačtyřicet minut totiž mířily na brankáře SK Prokopa pouze dvě přímé střely ze hry.

První čtvrthodinku měli mírně navrch domácí, ale týmy na obou stranách si žádnou pořádnou šanci nevypracovali. Na rozdíl od Zábřehu alespoň MSK hrozilo ze standardních situací, kterých jim hostující obrana dopřávala víc než dost.

Z pořadí z třetího rohu už Břeclav udeřila. K míči se dostal v šestnáctce Lysoněk a trefil se k tyči, kam už brankář Zábřehu nedosáhl.

O pět minut později mohlo být v táboře domácích ještě veseleji, kdyby z druhé vlny hlavičkující Michal mířil o něco níže. V zápase fungovaly obě obrany precizně. Ta hostující se blýskla především ve 34. minutě, kdy na poslední chvíli čistě ukopla míč Heskovi, který se prodral až do pokutového území.

Do druhé půle nastoupil Zábřeh s ofenzivnější taktikou, ale dobře pracující obrana MSK míče bez problémů a včas odkopávala. Ani Břeclav nezůstala směrem dopředu bez šancí, smělé průniky Simandla nebo Pulkerta ale zůstaly bez zakončení.

V 72. minutě mohli domácí přidat gólovou pojistku. Po rohu se dostal k míči Michal, ze dvou metrů ale v jasné šanci trefil jen dobře postaveného brankáře hostí.

Místo závěrečného tlaku Zábřehu, který se měl snažit o vyrovnání, ale přišla kudla do zad z jeho vlastních řad.

V 77. minutě stáhl kapitán hostů Šalamoun ve vápně na podzim ještě zábřežského Pulkerta a následovala penalta. K té se postavil domácí lídr Ivan Dvořák a nechytatelnou střelou pod břevno oslavil stylově své 33. narozeniny.

Zábřeh se pak ze hřiště vytratil, přestože už se Břeclav věnovala převážně bránění vydobytého náskoku, což se až do posledních minut povedlo. MSK tak už tři zápasy nedostalo branku.

„Hráli jsme špatně směrem dopředu, nebyli jsme vůbec konstruktivní. V podstatě jsme si nevytvořili žádnou šanci. Je to sice zklamání, ale není možné, abychom odehráli šest zápasů v řadě v nadstandardním tempu,“ okomentoval zápas kouč Sulka Jiří Balcárek.

MSK Břeclav – SK Sulko Zábřeh 2:0 (1:0)

Branky: 21. Lysoněk, 78. Dvořák (p.k.). ŽK: Kobler, I. Dvořák – R. Dvořák, Šalamoun, Šichor. Rozhodčí: Duda - Krasula, Pustějovský. Diváci: 170.
Břeclav: Prokop – Lysoněk, Michal, Kobler, Crla (90. Hromek) – Filip, I. Dvořák, Simandl, Navrátil (84. Bielčik) – Pulkert (82. Jakubovič), Hesek.
Zábřeh: Bednár - Krejčíř, Suchánek, Šalamoun, Barcal – Kulíšek (65. Pospíšil), Dvořák, Jančík (80. Rajnoha), Hrdlovič – Šichor – Schaffartzik.

Autor: Martin Daneš

23.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Podívejte se, kteří poslanci budou po volbách v parlamentu zastupovat Olomoucký kraj.

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 42. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

Sever kraje ovládl Babiš a Okamura, třetí jsou komunisté

Drtivé vítězství hnutí ANO, výrazný úspěch SPD Tomia Okamury. Tak vypadají výsledky voleb do Poslanecké sněmovny na Šumpersku a Jesenicku. Po čtyřech letech bude mít region svého poslance.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.