„Zase jsme si vybrali daň z neproduktivity a nezkušenosti. Až do sedmdesáté minuty se náš výkon podobal tomu, co asi chceme hrát, dokonce jsme vedli, ale potom přišly individuální chyby a domácí otočili skóre," prozradil úvodem zábřežský kouč Jaroslav Appl, jenž tentokrát musel oželet služeb zraněného kapitána Lukáše Oklešťka.

Hosté byli zejména v první půli jasně lepším mužstvem, vytvořili si tlak, hráli ofenzivně a po krásném voleji Miroslava Žandy do šibenice se navíc ujali vedení.

Jeseník naopak postrádal lehkost ve hře a spíše se soustředil na diskuze s rozhodčími či s protihráči, zkrátka domácí nebyli v úplně ideálním psychickém rozpoložení. Zábřeh tak může litovat, že toho nedokázal lépe využít.

„Ještě za stavu 1:0 pro nás jsme měli další tři čtyři tutovky, kdybychom nějakou proměnili, mohl to být zlomový moment zápasu," míní Jaroslav Appl.

Po přestávce sice Jeseník zlepšil pohyb a postupně si vytvořil územní převahu, těsný náskok však Sulko kontrolovalo až do 72. minuty. V ní poslal Woitek přesný pas za obranu na Bronislava Mlynáře, který sám před gólmanem nezaváhal a dal na 1:1.

Záhy šel Jeseník do vedení. Po faulu na Woitka se z přímého kopu opřel do míče Jakub Karakasidis a trefil přesně.

„Tady už nám ve snaze alespoň vyrovnat nezbylo nic jiného, než otevřít hru, začali jsme hrát na tři útočníky, ale v samotném závěru jsme potřetí inkasovali," posteskl si Jaroslav Appl.

V 89. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Lukáš Woitek a dal výsledku konečnou podobu.

„Mám pocit, že mužstvo po předchozích vítězstvích podlehlo dojmu, že to půjde samo. Potřebujeme se trochu vrátit na zem a věřím, že tento zápas nám v tom pomůže," okomentoval pro klubový web herně nepříliš vydařený leč vítězný zápas jesenický asistent Petr Ševčík.

FK Jeseník – SK Sulko Zábřeh 3:1 (0:1)

Branky: 72. Mlynář, 76. Karakasidis, 89. Woitek - 21. Žanda. ŽK: Minka, Pastucha, Woitek – Kapl, Lepka. Rozhodčí: Přikryl – Motal, Kopecký. Diváci: 220.
Jeseník: Pastucha – Novák, Karakasidis, Keltner, Vavrač – Woitek (90. Furik), Mlynář, Minka (46. Marcinov), Nepožitek (69. Schneider) – Plhák (82. P. Glac), Bříza (59. Kysela). Trenér: Aleš Salva.
Zábřeh: Hajtmar – Němec, Volek, Lepka, Vaník – Rattay (82. Valenta), Žanda, Král, Lukas – Kapl, Puchr. Trenér: Jaroslav Appl.