Poražený si bude muset říct: hrajeme o záchranu.

Zábřeh se trápí, před týdnem nezvládl domácí utkání s Frýdkem-Místkem (prohra 0:4).

„Po utkání jsem seděl pětačtyřicet minut v šatně s hráči a každý mi musel říct, proč teď hrajeme tak, jak hrajeme. Zazněly i zajímavé názory, ale pochopitelně to zůstane mezi námi,“ říká kouč Sulka Jiří Balcárek.

Je to už tradice, že když se Sulku fotbalově nedaří, ze všech stran se valí informace o bídné finanční kondici klubu. V diskusi Deníku dokonce jeden z diskutujících tvrdí, že Jiří Balcárek musel ze svého zaplatit autobus, aby se tým dostal k utkání.

„Tomu se jen směji, tohle není pravda. Že finanční situace není ideální je jasné, ale hráči od ledna dostávají peníze včas. I proto jsem se jich ptal, proč nehrají dobře, když v klubu vše funguje,“ podotýká Balcárek.

Zábřeh letos vsadil na méně známé hráče, tým postrádá množství fotbalistů, kteří mají zkušenosti i s vyššími soutěžemi. Pak je otázkou, zda tento tým na lepší výsledky má kvalitu.

„Souhlasím s tím, že řada hráčů má své herní limity. Nešli jsme letos cestou kvalitních, ale drahých hráčů, kterým jsme museli platit mimo jiné i ubytování. Většina současných hráčů Sulka nikdy třetí ligu nehrála, ale stále věřím, že na tuto soutěž mají,“ vysvětluje Balcárek. „Proto se snažím hráče příliš nekritizovat, ale spíše burcovat, povzbuzovat. Není to pro některé opravdu snadné.“

V neděli dopoledne se Sulko představí na Letné proti juniorce Zlína.

„Je možné, že dojde ke změnám v rozestavění, jinak si musím pomoci sami, žádné posily nepřijdou. Musíme spoléhat na maximální bojovnost, neztrácet tak snadno míče, ustát osobní souboje, nevyklízet střed pole. Tohle nás stálo před týdnem zápas,“ dodal Jiří Balcárek.

Utkání se hraje od 10.30 hodin.