Přestože je zábřežský kouč Vlastimil Palička odpůrcem dopoledních zápasů, na ten se Sigmou se těší. „Já prožil na Sigmě spoustu let. Má se hrát na hlavním hřišti, což je místo s atmosférou, kdo by se netěšil?“ říká.

„Vůbec bych se nebál označení derby,“ říká před utkáním trenér béčka Sigmy Augustin Chromý. „Když jsem byl na zápase Zábřeha s Uničovem, tak jsem zjistil, že tam jsou asi jen tři hráči, které jsem netrénoval. Většina hráčů prošla Sigmou a utkání na hlavním hřišti Androva stadionu pro ně bude jistě velkou motivací,“ prohlásil dlouholetý kouč olomoucké mládeže.

Totéž si myslí i současný kouč Sulka Palička, který navíc v Olomouci bydlí.

„Spousta zábřežských hráčů Sigmou prošla, budou se chtít ukázat, obávám se, aby nebyl tým přemotivovaný.“

Jak dopadne Sulko na Sigmě? Hlasujte v anketě vpravo?

Utkání olomouckého béčka se Zábřehem nabídla v minulé sezoně zajímavé souboje. A ani jednou nevyhrál domácí tým. V zahajovacím zápase minulého ročníku MSFL prohrála juniorka doma 0:1. Na jaře však vrátila soupeři porážku i s úroky a deklasovala Zábřeh před jeho diváky 5:0.

„Myslím si ale, že nás čeká těžké utkání. Hodně může napovědět první gól. Pokud se nám povede vstřelit první branku, tak si myslím, že to pro nás bude dobré,“ předpokládá Chromý, který tentokrát nemůže počítat s větším počtem posil z ligového A - týmu.

„Áčko hraje sice už dnes (v pátek - pozn. red.), ale v úterý už ho čeká pohárový zápas v Ústí nad Orlicí. A protože trenér Psotka nechce nic podcenit, tak nepředpokládám, že bych měl k dispozici nějaký větší počet hráčů z jeho mužstva,“ poznamenal Chromý.
A i kdyby ligové posily dorazily, kouči Zábřeha Paličkovi je to jedno. Má totiž jednoduchý recept, jak uspět proti tak kvalitnímu sokovi. „Musíme hrát na sto dvacet procent, být přitom trpěliví.“

Sulko dorazí na Andrův stadion kompletní, jediný marod Kalvoda už trénuje.

„Uspět proti Sigmě, to se cení, navíc by to pomohlo Sulku získat konečně svou herní tvář. Tu zatím tým nemá, což mě mrzí. Zatím to není zcela ono, tým si ještě nesedl,“ podotýká Vlastimil Palička.