V neděli se Zábřeh doma střetne v derby s Uničovem a zde je předzápasový rozhovor se zábřežským koučem Jiřím Juráskem.

Už jste u zábřežského týmu nějaký čas, takže asi začínáte tušit, jak na tom tým i klub je. Stále se Zábřehu nedaří odpoutat od sestupových příček, tím spíš, že v tuto chvíli sestupují z Moravskoslezské ligy tři týmy. Proč se Zábřehu zatím v lize nedaří?
Jednoznačně je na vině naše slabá koncovka. My zahodíme několik velikých šancí a soupeř nás naopak po naší první chybě gólově potrestá. Hráč je sám před gólmanem, ale nedá a nám pak tyto góly chybí. Herně až na výjimky naše výkony nejsou špatné, ale bohužel, v koncovce máme obrovské problémy.

Pokud opravdu budou z MSFL sestupovat tři týmy, to asi bude pro Zábřeh hodně těžká sezona…
Já bych to ještě nehodnotil, padá se až po třicátém kole a to je daleko. Na podzim nás čekají ještě tři zápasy a určitě budeme bojovat. O zimní přestávce určitě budeme sedět s vedením a bavit se, co dál. Já budu chtít posílení týmu, především v útoku. Jsme sice v nepříjemné situaci, ale soutěž zdaleka nekončí.

Už tedy předkládáte vedení své požadavky na personální změny v týmu?
Ano, sedíme nad tím. Ale především teď musíme dohrát soutěž. A v každém zápase budeme chtít bodovat.

Zábřežský fotbal prošel nedávno poměrně nepříjemnou finanční krizí, klub asi ani teď není v ideální finanční kondici, vnímáte tyhle potíže?
To je otázka na vedení, jak je to s financemi.

Ale já se ptám vás, jestli vnímáte určitě finanční potíže klubu? Jste trenér a toho se tyhle věci přímo dotýkají.
To je otázka… Sednu si s vedením a probereme, co je možné a co ne.

Ale asi víte, že jsou občas potíže se včasným splácením odměn pro hráče. Jeden zábřežský trenér už proto přišel o místo, když na tyto záležitosti poukázal.
To je těžké, se k tomuto vyjadřovat.

Ale fanoušky to určitě zajímá.
Pokud jsou nějaké potíže, tak by Zábřeh nebyl jediným klubem v republice. Potíže mají i prvoligové a druholigové kluby. Ale já jsem od toho, abych připravoval hráče, peníze jsou záležitost vedení klubu.

Před vámi je utkání s Uničovem, což je zde považováno za derby. Víte to?
Vím a určitě se na tohle derby těším. Uničov má teď formu, porazil doma 4:0 Znojmo, vyhrál ve Frýdku, jsou na vítězné vlně, daří se jim, ale derby je derby a kluci se na Uničov těší.

Máte už připravenou nějakou speciální taktiku?
Určitě se na Uničov připravíme. Já Uničov viděl dvakrát, hráči soupeře znají také, něco na ně vymyslíme.