Utkání, kterému přihlížela opět slušná návštěva sto osmdesáti diváků, začalo pěkně od podlahy a ten, kdo přišel až po dvaceti minutách, se musel proklínat. Oba týmy totiž své góly vměstnaly do první dvacetiminutovky. První branku vsítil domácí Zábřeh již po osmi minutách hry. Oklešťkův centr z levé strany propadl skrumáží hráčů k překvapení všech až do Kopřivovy sítě a bylo to jedna nula.

Druhý zásah, a zároveň vyrovnávací gól si připsal holický Ondřej Bořil. Po faulu na polovině hřiště totiž Olomoučané napálili míč na Tomana, ten jej nedokázal udržet a domácí obrana nepohlídala úplně volného Bořila, který doklepl míč do prázdné brány. Zábřeh však zbraně nesložil a hned za tři minuty dokázal skórovat podruhé a definitivně tak rozhodnout o osudu zápasu.

Holičtí nedokázali přerušit rychlý brejk, míč se dostal na levé křídlo k Valentovi, který jej obratem předložil do šestnáctky Puchrovi. Mladý útočník Zábřeha se nemýlil a poslal míč podél brankáře do sítě. Zábřehu tak dokonale vyšla jeho taktika rychlého přechodu do útoku.

„Doteď jsme chtěli hrát kombinační fotbal. Například před zápasem v Želatovicích jsem ale upozorňoval, že na konci podzimu už ta hřiště nemají takovou kvalitu. Tím nechci říct, že bychom devadesát minut nakopávali, ale nemůžeme si dovolit, aby si stopeři mezi sebou přihrávali a dostat z toho dva góly," otevřel problém bohorovnosti svých obránců zábřežský trenér Jaroslav Appl.

„Snažili jsme se v co nejkratší době přejít dopředu bez zdlouhavé rozehrávky. My jsme ty body zkrátka potřebovali. Soupeř byl v dobrém psychickém rozpoložení, protože předtím odskočil ze sestupových vod několika body," pokračoval domácí trenér.

Velmi divoký úvod zápasu jakoby zaktivoval do té doby nepozorné obrany, které již velkou šanci nepřipustily. Zábřeh, poučen z chyb v minulých utkání, hrál jednodušeji a rychle přecházel do útoku, zatímco hosté se snažili o kombinační hru, která však na soupeře vůbec neplatila. „Už při rozcvičení jsem hráče upozorňoval, protože se mi to nelíbilo a prostě se nám to všechno potkalo. Když soupeř hraje jednoduše, tak máme velký problém. Zábřeh na nás důrazně nastoupil a nám to dělalo problémy, byli jsme špatní v pohybu a nedokázali jsme se s tím vypořádat," zlobil se holický trenér.

Druhý poločas moc fotbalové krásy nenabídl a víceméně se pokračovalo stejně, jako v první půli. Jiří Derco sice v poločasové přestávce udělal dvě změny, na hrot útoku poslal tři hráče, ale k efektu to nevedlo. „Trenér soupeře dopředu vysunul dva až tři útočníky a začali nakopávat míče do šestnáctky, čili jsme museli být obezřetní až do konce zápasu," všiml si domácí kouč.

Na šance dietní fotbal mohli ještě na konci zápasu okořenit domácí, ale po střele do tyče nedokázali dotlačit míč do odkryté sítě. To jim však vadit nemuselo, protože poprvé od srpna vyválčili tři body a odskočili z posledního místa, kam se naopak propadla Litovel.

Sulko Zábřeh – 
1. HFK Olomouc B 2:1 (2:1)

Branky: 8. Okleštěk, 21. Puchr – 18. Bořil. Rozhodčí: Zaoral – Zavřel, Pospíšil. ŽK: Vaník, Kapl, Lukas – Drmola, Bradáč, Boscato. Diváků: 180.
Zábřeh: Toman – Lepka, Vaník, Volek, Lukas – Rattay (87. Ohrablo), Okleštěk, Žanda, Valenta – Puchr (90. Hajtmar), Kapl (76. Žváček). Trenér: Jaroslav Appl.
HFK Olomouc: Kopřiva – Širůček, Sázel, Drmola, Havlas – Malínek, Bořil, Bradáč (46. Hrubý), Sobek (74. Tošenovský), Šuba (46. Boscato) – Vodička. Trenér: Jiří Derco.