Kdyby byly na stadionu televizní kamery, Binarův gól by jistě musel skončit ve znělce pořadu Branky Body Sekundy. To se jeho tým na chvíli vymanil z permanentního tlaku Sulka, Binar se dostal na polovině soupeře k míči, z osmadvaceti metrů poslal silně falšovanou ránu, která po neuvěřitelně zakroucené trajektorii skončila ve vinklu zábřežské brány.  Gólman po celou dobu míč sledoval, balon ale zapadl do šibenice tak přesně, že neměl nárok.

Binar pak zahodil radostí dres a skočil do náruče trenéra Hajného: běžela totiž předposlední minuta a Hlučín před tím odvracel jeden zábřežský výpad do vápna za druhým.

Zde malá odbočka pro hokejové fanoušky: Tomáš Binar je synovcem hokejového mistra světa a olympijského vítěze Davida Moravce.

Hosté po zaváhání gólmana šli v utkání do vedení poměrně rychle, Zábřeh pak přebral veškerou iniciativu, operoval před hlučínskou šestnáctkou, dvakrát se pak tribuny i lavička domácích moc zlobily, neboť chtěly za faul v šestnáctce penalty proti hostům.

Převaha se ale domácím vyplatila: Šichor něco za půlkou získal míč, obešel soupeře, potáhl a kolmicí přesně vysunul do vápna za obránce Kostorka, který tváří tvář gólmanovi srovnal.

Zábřeh měl po přestávce chvílemi převahu drtivou, ve snaze uspět začal hrát na tři obránce, jenže produkoval spousty nevynucených chyb – nepřesně přihrával, centry do vápna mířily vysoko nad hlavy spoluhráčů, domácí zahodili několik rohů či přímých kopů. Kouč domácích Balcárek jen zlostně mával rukama u pomezní čáry – některé minely jeho svěřenců by byly k zamyšlení i u žákovských kategorií.

Druhá branka visela ve vzduchu, ovšem k hrůze domácích příznivců padla do jejich sítě, jak už bylo popsáno výše.

Emoce v tu chvíli cloumaly domácími tak silně, že po utkání v útrobách tribuny málem došlo k ruční výměně hráčů Zábřehu a Hlučína.

Nezajímavou informací také je, že v obraně hostů nastoupil Jiří Barcal, několik sezon opora Sulka.

„Ten gól v závěru byl opravdu parádní, Tomáš Binar má výbornou kopací techniku, ale samozřejmě to je mnohdy i otázka štěstí," okomentoval vítěznou trefu trenér Hlučína Pavel Hajný.

„Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme sice vedli 1:0, ale trochu nezaslouženě. Domácí byli jasně lepší, byli pohyblivější, my jsme naopak působili dost mrtvým dojmem, letos zatím asi náš nejhorší poločas. Pohybem nás Zábřeh přehrával a ten náš gól byl spíše otázkou štěstí a chyby gólmana," zhodnotil první půli kouč hostů.

„Ve druhé půli jsme podali daleko lepší výkon a kromě vyrovnávacího gólu jsme toho soupeři příliš nedovolili a v závěru jsme měli štěstí v koncovce," dodal Hajný.

Zábřežský kouč Jiří Balcárek vzal prohru sportovně: „Že nemáme body, za to si můžeme sami, vázla nám předfinální část, když už jsme se dostali do vápna, špatně jsme situace řešili. Tohle rozhoduje zápasy, ne, že máme převahu mezi šestnáctkami," konstatoval kouč. „Ale s výkonem jsem spokojený, prostě nám to tam nespadlo, první gól jsme si dali vlastně sami, ten druhý, to byl gól roku, takže těžko budu hráče za něco kritizovat," dodal Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – FC Hlučín 1:2 (0:1)

Branky: 67. Kostorek – 7. Hanus, 89. Binár. Rozhodčí: Duda - Krasula, Priesol. ŽK: Šteiniger, Bogdaň, Coufal, Binár (všichni Hlučín). Diváci: 220.
Zábřeh: Procházka – Rajnoha, Komárek, Linek, Heidenreich – Furik (59. Šalamoun), Tögel, Šichor, Kostorek – Pospíšil (75. Pobucký), Bačík. Trenér: Jiří Balcárek.
Hlučín: Šteiniger – Bogdaň (72. Skřehot), Coufal, Hanus, Lukáš (69. Krčmařík), Barcal, Dressler, Čelůstka, Ondrušík (90. Mucha), Binár, Štefek. Trenér: Pavel Hajný.