„Na takový výsledek jsme čekali jako na smilování,“ prozradil nejprve s úsměvem dobře naladěný zábřežský kouč Jaroslav Appl.
„Už v minulých zápasech jsme dokázali potrápit soupeře z vyšších pater tabulky, ale body nám pokaždé proklouzly mezi prsty. Jsem rád, že tentokrát už to vyšlo, ale bylo potřeba trochu přidat na bojovnosti,“ uvedl dále trenér Zábřehu.

Jeho svěřenci nastoupili do nedělního zápasu aktivně a brzy se ujali vedení, když se střelou do protipohybu gólmana trefil Žanda.
Z řady náběhových akcí se pak domácí prosadili podruhé, po rohovém kopu dal na 2:0 Sládek. K tomu mělo Sulko i další slibné akce.
„Přesto jsem hráče o půlce nabádal, že ještě není hotovo, i takový náskok jsme letos několikrát dokázali ztratit,“ upozornil Jaroslav Appl.

Ve druhé půli hosté přidali na tempu, postupně začali přebírat iniciativu, ale paradoxně v době jejich největšího tlaku dokázal Zábřeh přidat klíčový třetí gól, pohlednou kombinaci zakončoval Marek Sitta.

Jenže potom domácí zcela vyklidili pole, kupili chybu za chybou a Želatovice Ondrouškem snížily na 3:1 a v dalším průběhu byly lepším mužstvem.

Domácí tak zareagovali přeskupením sestavy na čtyři obránce, aby nakonec v samotném závěru potvrdili výsledek hlavičkou Krále.
„Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, když jsme se nedokázali vyrovnat s aktivitou domácích a brzo jsme prohrávali. Pak jsme sice hráli svou hru, ale inkasovali podruhé,“ posteskl si Vlastimil Němec, kouč Želatovic.

„Po přestávce jsme byli aktivnější, více drželi míč, jenže opět se radoval protivník. Později jsme snížili, měli šance i na kontaktní gól, ten však nepřišel a Zábřeh v závěru pojistil výsledek,“ okomentoval průběh druhé půle Vlastimil Němec.

„S výsledkem ani výkonem nemohu být spokojený, prospali jsme začátek, navíc mě mrzí dva góly obdržené ze standardních situací,“ dodal závěrem želatovický trenér.

SK SULKO Zábřeh – FC Želatovice 4:1 (2:0)

Branky: 6. Žanda, 25. Sládek, 57. Marek Sitta, 85. Král - 61. Ondroušek. Rozhodčí: Heger - Kylar, Chládek. ŽK: Okleštěk. Diváci: 162.

Zábřeh: Toman – Schwab, Lepka (33. Laštůvka), Vitoul – Švéda (87. Ratiborský), Okleštěk, Král, Žanda – Marek Sitta (90. Šincl), Michal Sitta, Sládek. Trenér: Jaroslav Appl.

Želatovice: Čech – Calábek, Němec (19. Tomek), Lukáš Dlouhý, Skopal (49. Koplík) – Ondroušek, Jemelka, Zapletal, Matušík, Čtvrtníček – Ladislav Dlouhý. Trenér: Vlastimil Němec.