Do té doby byli jasně lepší, jenže Swiech musel zezadu sundat unikajícího hráče Vyškova a šel pod sprchy. Zanedlouho šli hosté navíc do vedení, když Čtvrtníček dorazil do sítě míč po přímém kopu.

Pak Čtvrtníček, který v nedávné minulosti oblékal zábřežský dres, zahodil tutovku, a jak to bývá: nedáš, tak se raduje soupeř.

Chvíli před přestávkou nastavil ve vápně centru nohu Komenda a Zábřeh vyrovnal. A Vyškovu bylo hůř, necelé dvě minuty druhého poločasu se komenda opět opřel do centru a opět skóroval.

Hosté pak celou druhou půli svého soupeře tlačili, většinu času se hrálo těsně před šestnáctkou Zábřehu. Jenže Sulko má výbornou obranu a skvělého gólmana. Šustr se vytáhnul při několika centrech, ale především při střele Holuba k tyči. Tomuto zákroku tribuny bouřlivě zatleskaly.

Zajímavý okamžik přinesla 76. minuta. Komenda si všimnul, že je vyškovský gólman daleko od brány a tak téměř z půlky hřiště vystřelil. Rána nakonec minula bránu, ale opět bylo čemu tleskat…

Čtyři minuty před koncem se domácí obrana domáhala ofsajdu, sudí ale nechal vyškovskou akci pokračovat a Jeřábek vystřelil z malého vápna, ovšem přímo do náručí Šustra. Tutovější šanci jste určitě v životě neviděli…

Navzdory pár šancí byla převaha Vyškova spíše platonická, vždyť vystřelil na bránu Zábřehu jen sedmkrát, to domácí devětkrát. I na rohové kopy Sulko vyhrálo v poměru 6:3.

„Do vyloučení jsme měli převahu a řadu velkých šancí, které jsme měli proměnit. Vyškov hraje hodně z obrany a pak dává góly z brejků, toho jsem se docela bál. O poločase jsem klukům říkal, že věřím, že zápas vyhrajeme, ale každý musí přidat na výkonu dvacet, třicet procent a spoléhat na standardní situace," komentoval zápas kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Zábřeh se tak stále drží na první příčce ligy. „Kluci si to užívají, v kabině je pozitivní nálada. Sice se všude na nás chtějí vytáhnout, ale klukům to nohy nesvazuje, fotbalem se všichni bavíme," dodal Jiří Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – MFK Vyškov 2:1

Branky: 44. a 47. Komenda – 29. Čtvrtníček. Rozhodčí: Vostřejž. ŽK: Binar, Pospíšil, Kovář, Bačík – Koláček, Jeřábek. ČK: 27. Swiech. Diváci: 260.
Zábřeh: Šustr – Kotůlek, Čep, Swiech, Pospíšil – Kyselý (90. Krejčí), Binar, Kovář, Krčmařík (76. Vaník) – Bačík (88. Kapl), Komenda. Trenér: J. Balcárek.
Vyškov: Štěpán – Němeček, V. Novotný, Žoček, Lahodný – Urbančok (72. F. Novotný), Studený, Jeřábek, Kucharčuk (57. Koláček) – Čtvrtníček, Holub. Trenér: Machálek.