Personální změny v zábřežském fotbalovém klubu jakoby neměly konce. Po odchodu předsedy Bohuslava Charváta, kterého nahradí Zdeněk Kunrt, bere za kliku i sportovní ředitel Radek Doubrava. Jeho patrně poslední rozhovor je více než zajímavý.

První otázka nemůže znít jinak: proč odcházíte?
Zábřežský fotbal už nějaký čas hodně bojuje o přízeň radnice. Bylo mi naznačeno, že přízeň bude větší, ale já musím odejít ze struktur klubu. Protože chci, aby se měl fotbal v Zábřehu lépe, odcházím.

To myslíte vážně?
Ano, jsem pro řadu zábřežských politiků nepřijatelná osoba, o tom vím dávno, ale tentokrát mi to bylo řečeno přímo do obličeje.

A to si necháte líbit?
Takhle to ale nestojí. Jestli jsem tím blokem, který znemožňuje přísun peněz z městské kasy do fotbalové pokladny, tak prostě odejdu. Svou práci jsem tady udělal, nemám špatné pocity, odcházím v dobrém. Navíc odcházím jen jako funkcionář, jako sponzor zůstávám.

Uvědomují si lidé, kteří vás nechtějí, kolik peněz jste ze svého dal do zábřežského fotbalu?
Tohle asi ani netuší, kolik peněz to bylo. Až začne radnice dávat do fotbalu tolik co já, to se bude mít fotbalový klub dobře.

Proč vás někteří lidé nemají na radnici rádi?
To je jednoduché. Já jsem hodně pravicově založen, opravdu hodně. A spousta lidí ze zábřežské politiky jsou spíše levicového smýšlení. Že jim nevoním, to je tedy pochopitelné.

Nevezme váš odchod někdo jako útěk?
Snad ne, fotbalový Zábřeh vstupuje do nové éry, která bude stabilní a úspěšná, to jsem si jistý. Město určitě fotbal podpoří, pracuje se na tom, aby od příštího roku byl fotbal položkou městského rozpočtu. Zde bych rád poděkoval panu Vladimíru Velčovskému, šéfu šumperského hokeje, který rozpoutal diskusi o tom, jak pomoci zábřežskému fotbalu. Bez něho by to asi nedopadlo tak, jak to dopadne, tedy dobře. Díky jeho kontaktům se věci hnuly kupředu. Takže: děkuji.

Jak to vypadá s dluhy, které máte vůči hráčům?
Většina opravu bude do konce sezony uhrazena, ale připouštím, že nějaké uhradit do konce června asi nestihneme. Ale všechno opravdu zaplatíme.

Říkáte, že pro zábřežský fotbal začne nová, lepší éra. Jaká byla ta stará éra?
Hodně věcí klub nedělal dobře. Třeba to, že vůbec nekomunikoval s novináři a tedy i s veřejností. Byl to uzavřený klub, nedokázal se ani pochlubit svými úspěchy, a že jich je, třeba jenom v mládeži. Neuměli jsme komunikovat s nikým, s novináři, s radnicí, tohle byla naše největší chyba.

Už víte, kdo vás ve funkci nahradí?
Zatím ne. Nabízeli jsme to Lubomíru Pinkavovi. To by byl skvělý sportovní ředitel, za ty roky má zkušeností i kontaktů. Ale on chce ještě jeden rok hrát a myslí si, že by nedělalo dobrotu, kdyby byl i hráč, i manažer. Což celkem chápu.

Takže zatím netušíte, kdo to bude?
Nebojte, určitě někoho najdeme. Možná jsme teď jenom slepí a nevidíme ho. Ale někoho najdeme.