Třetiligové Sulko svého soupeře přehrálo ve všech směrech, ovšem zaslouží si i výtku. Zábřeh udělal dvě chyby a dvakrát z toho inkasoval. Přitom šlo o chyby z kategorie školácké.

Nejprve na vlastní půlce rozehrával přímý kop tak nešikovně, že z rozehrávky napálili Zábřežští hráče Hranic a z brejku padl gól, druhá branka Hranic přišla po špatně hozeném autovém vhazování Zábřežských.

„Tohle se mi nelíbí. My máme výhodu standardních situací, ale místo toho inkasujeme. Na tom musíme zapracovat,“ zlobil se kouč Sulka Otto Jáně.

Utkání mělo v první půlce velmi dobrou úroveň, hosté sice většinou jen bránili, ale ve vysokém tempu.

„Po přestávce se už tak rychle nehrálo. Naše hráče to nenutilo jít za každou cenu dopředu, soupeř na to asi neměl,“ míní Jáně.

Zábřeh své přípravné zápasy musí absolvovat mimo zábřežský stadion, neboť ten disponuje jen škvárovým hřištěm a to je ve stavu, že se na něm nedá valnou část zimy hrát.

Navíc málokdo je dnes ochotný hrát zápas na škváře.

„Na naše škvárové hřiště by nikdo nepřijel, na umělé trávě už hrají i týmy z B třídy, natož z vyšších soutěží,“ podotknul Lubomír Pinkava, kapitán Sulka Zábřeh a v nedělním utkání s Hranicemi autor dvou branek.

Také další přípravu absolvují hráči Zábřehu ve „vyhnanství“. V sobotu 1. března mají v plánu odehrát zápas v Hulíně.

Zábřeh – Hranice 5:2 (4:2)

Branky: 18. Pobucký, 29. a 32. Pinkava, 39. Lipka, 60. Dragon. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Zábřeh: Janků – Vývoda, Skopal, Řehák, Cetkovský, Laštůvka, J. Svozil, M. Svozil, Pobucký, Lipka, Pinkava, střídali: Dragon, Hampl, Martinka.