Zábřežské Sulko se na podzim předvedlo v nečekaně dobrém světle, nasbíralo dvacet bodů a v šestnáctičlenném poli je deváté. Karviná je sedmá s dvěma body náskoku na Zábřeh.

Po dlouhé zimní přestávce se fanoušci nemohou dočkat mistrovských zápasů, ti zábřežští budou ale zvědaví spíše na to, jak se klub popral s finanční krizí, která na zábřežský fotbal sedla.

Vedení klubu před měsícem přiznalo, že dluží hráčům a dopravcům. Kvůli tomu už z kádru odešlo několik opor: pryč je Šalamoun (Uničov), do Šumperku odešli Knápek s Novákem, což u zábřežské sportovní veřejnosti vyvolalo velkou vlnu kritiky.

Tým absolvoval zimní přípravu pod vedením trenéra Otto Jáně, který loni na jaře vybojoval se Zábřehem postup z divize a který vedl Sulko i během podzimních ligových bojů.

V přípravě se ale tým střetával častokrát s týmy z nižších soutěží, naposledy byl sparingpartnerem ligového Zábřehu tým krajského přeboru z Moravské Třebové.

Vedení klubu několikrát deklarovalo, že jarní část soutěže určitě tým dohraje, Deníku se dokonce podařilo zjistit, že klub už své pohledávky k hráčům v posledních dnech uhradil.

„Jaro chceme absolvovat se ctí a ligu zachránit. Je ale otázka, jestli v lize budeme pokračovat i v příští sezoně. Pokud nás výrazněji nepodpoří město, je velmi pravděpodobné, že se liga v Zábřehu dále hrát nebude,“ konstatoval již dříve sportovní ředitel SK Sulko Zábřeh Radek Doubrava.

I přes zmíněné potíže se v kádru Sulka objeví i v jarních odvetách řada osvědčených borců: v bráně Janků, v zadních řadách Vývoda, Skopal, v záloze Pobucký, v útoku matador Luboš Pinkava. Posilou jistě bude Řehák ze Sigmy Olomouc či bratři Svozilovi.

Utkání Zábřeh – Karviná začíná ve 14.30 hodin.