A pro nedostatek financí pak ligový tým odehrál přípravná utkání většinou jen s týmy z nižších soutěží a výsledek se patrně projevil v nedělní jarní premiéře.

Karviná byla od začátku fotbalovější, bojovnější, prostě lepší. Hattrickem se blýsknul nejlepší karvinský střelec Martin Opic, který měl z podzimu na svém kontě pět branek.

„Výsledek je přesným odrazem dění na hřišti. Karviná byla lepší ve všech herních činnostech. Tentokrát nebylo nic, co by nám pomohlo k milosrdnějšímu výsledku,“ konstatoval kouč Sulka Otto Jáně.

Jeho tým se sice dostal do pár šancí, soupeř ale kontroloval míč po většinu času. „Bylo od počátku znát, že hrají ve veliké pohodě, po první brance bylo jasné, že s námi bude zle,“ podotknul Jáně.

Domácí byli nejblíže gólu chvíli před přestávkou, kdy na prvém křídle unikl Pinkava a z úhlu vystřelil. Gólman Kučera ale na poslední chvíli míč vyškrábl mimo tyče. „Občas se stane, že šťastný gól otočí zápas, tohle by ale nebyl ten případ. Karviná byla suverénní,“ míní Jáně.

Fanoušci týmu, který přezimoval na devátém místě tabulky, se nyní oprávněně ptají, zda utkání s Karvinou bylo mimořádným propadákem či pravým odrazem výkonnosti současného Zábřehu.

„V zimní přestávce odešly ze Zábřehu čtyři opory a byly nahrazeny hráči, kteří nemají zdaleka takovou výkonnost, jakou na ligu potřebujeme. Jednoho hráče nahradíte, čtyři těžko. Na podzim měl Zábřeh k dispozici prostě jiný tým, než který odehrál zápas proti Karviné,“ dodal Jáně.

Zábřeh – Karviná 0:4 (0:1)

Branky: 24., 46. a 84. Opic, 87. Chlebek. Rozhodčí: Chramcov – Pochylý, Paták. ŽK: Svozil, Skopal – Hoffman. Diváci: 400.

Zábřeh: Janků – Cetkovský, Řehák, Svozil (76. Lipka), Vývoda, Skopal, Pinkava, Laštůvka, Pobucký, Špunda (66. Kašpar), Martinka (65. Dragon).

Karviná: Kučera – Gill, Reichel, Hoffmann, Brezničák, Knotig, Chlebek (88. Giňa), Sourada (81. Vávra), Juroszek (86. Šuster), Miko, Opic.