Pánové, vezměte si svoje věci a opusťte kabinu. Tahle slova slyšeli před pár hodinami dva zábřežští fotbalisté: Martin Novák a Miroslav Knápek.

Vyhazov obou hráčů, kteří patří k dlouholetým oporám a jsou odchovanci zábřežské kopané, je reakcí šéfů Sulka Zábřeh na to, že Novák i Knápek odmítli v sobotu nastoupit za Zábřeh v přípravném utkání s Hranicemi a v neděli nastoupili v šumperském dresu v utkání proti Jeseníku.

„Pro mě je to nepochopitelné jednání. Sice chápu, že jsou asi naštvaní, neboť k nim máme nějaké nesplněné závazky, ale řešit to takhle, to se nedělá. Tak jsem oběma hráčům oznámil, ať opustí šatnu,“ sdělil Deníku sportovní ředitel SK Sulko Zábřeh Radek Doubrava.

Zábřežský fotbal je letos nováčkem v Moravskoslezské lize, ve které se mu sportovně daří, ale má finanční potíže. Hráčům se dluží na odměnách, vedení klubu přiznalo i dluhy dopravcům.

„Teď jsme uhradili hráčům listopadové výplaty, další budou až v polovině března. Knápka s Novákem tato situace evidentně štve, nechtějí na peníze prostě čekat,“ říká Doubrava.

Oba hráči se představili v neděli za Šumperk, který má o oba fotbalisty zájem. „Před utkáním jsem volal zábřežskému trenérovi, že Knápka s Novákem vyzkouším, teď zrovna odjíždím do Zábřehu na jednání o obou hráčích,“ informoval v úterý dopoledne Vladimír Dostál, místopředseda FK SAN-JV Šumperk.

Jenže bude mít těžkou pozici, Zábřeh považuje angažování obou hráčů v šumperském týmu za ránu pod pás. „Řeknu to na rovinu: za Nováka chceme sto třicet tisíc korun, za Knápka sto padesát tisíc korun. Jsou to ligoví hráči, zadarmo je nedáme,“ prohlašuje Doubrava.