Oba kluby jednají o přestupu či hostování obou hráčů, na které by fanoušek vsadil jako na poslední, co se odchodu ze Zábřehu týká.

Novák i Knápek byli více než stabilními oporami fotbalového týmu v Zábřehu. Větší poprask by už vyvolal snad jenom odchod kapitána Lubomíra Pinkavy. Zábřeh, to byli doposud především tito tři hráči.

Jenže nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy trápí finanční potíže, kvůli kterým hráči nedostávají výplaty, nebo s velikým zpožděním.

A právě tohle asi hodně štvalo Knápka s Novákem. Ti minulý týden patrně na protest neodjeli k přípravnému utkání Sulka Zábřeh s Hranicemi, místo toho si vystřihli zápas za Šumperk.

A odveta klubu byla okamžitá a tvrdá. „Novákovi s Knápkem jsem oznámil, že už nesmí ani do šatny,“ uvedl nedlouho po incidentu sportovní ředitel zábřežského fotbalového klubu Radek Doubrava.

V sobotu oba stále ještě zábřežští hráči absolvovali další přípravný zápas za Šumperk, oba se dokonce zapsali mezi střelce.

„Pokud Knápek s Novákem skončí u nás, budou to opravdu pořádné posily. Jsou to hráči, kteří jsou herně úplně jinde, než většina současných hráčů Šumperku. Vždyť mají opravdu ligové kvality,“ nechal se slyšet hrající asistent trenéra Bohdan Hecl.

Mezi šéfy šumperského a zábřežského fotbalového klubu probíhají o obou uprchlících jednání, ani jedna strana ale nechce zatím zveřejňovat jakékoliv informace.

„Dohodli jsme se, že v tuto chvíli nic neřekneme. Ale mohu potvrdit, že Šumperk má o oba hráče zájem a jednání by měla být možná už během pondělku uzavřena,“ konstatoval Vladimír Dostál, místopředseda FK SAN-JV Šumperk.

V samotném Zábřehu panuje nad nyní pravděpodobným odchodem Knápka s Novákem rozčarování.

„Asi udělali chybu, ale takhle kategoricky se k nim chovat, to si ani jeden z hráčů nezaslouží. Udělali toho pro Zábřeh hodně, mělo se s nimi jednat jinak. Výsledkem je, že Zábřeh přijde o dva velmi dobré fotbalisty,“ míní zdroj, který si nepřál být jmenován.