Na podzim letošního roku asi nebudou příznivci zábřežského fotbalu vzpomínat v dobrém. Družstvo mužů je na posledním místě Moravskoslezské fotbalové ligy, navíc s koncem podzimní části přišlo o trenéra.

Jiří Jurásek skončil.

„Svou činnost u zábřežského týmu jsem skončil po vzájemné domluvě,“ informoval Deník Jiří Jurásek.

To potvrdil i Bohuslav Charvát, člen výboru SK Sulko Zábřeh: „Ano, pan Jurásek už není trenérem Zábřehu.“

A důvod?

„V naší situaci je trenér s profilicencí přepychem,“ vysvětluje Charvát.

Mezi řádky tak prosvítá, že hlavním důvodem ukončení spolupráce s Jiřím Juráskem je spíše finanční stránka, než výsledky týmu. Zábřeh sice je poslední, ale se stejným bodovým kontem, jakým disponuje předposlední Brno a s pětibodovou ztrátou na čtrnácté Mutěnice. Tedy nejde o dramatickou ztrátu.

„Občas se vyskytnou finanční problémy, ale k tomu se já nemohu vyjadřovat. Tohle je v kompetenci předsedy klubu,“ souká ze sebe opatrně Charvát.

Zábřežský fotbal se tak patrně ještě nedostal z velkých finančních potíží, které klub postihly na jaře loňského roku. Zábřeh sice vyhrál divizní skupinu E, ovšem sezonu ukončil s téměř půl milionovým dluhem. Dlužilo se hráčům a dopravcům. Přesto Sulko vstoupilo do Moravskoslezské ligy, kterou navzdory neustálým finančním trablům bez větších potíží zachránilo.

„Že jsme po podzimu poslední, to je pro mě zklamání, ale je to svým způsobem i odrazem možností klubu. Já sice mohu mít představy o posilách, ale klub má určité možnosti. Proto se na zábřežské vedení nezlobím, to dělá to, na co má prostředky,“ konstatoval Jiří Jurásek.

Kdo bude jeho následovníkem, to asi nějaký čas nebude zodpovězeno.

„Nový trenér, to není vůbec na pořadu dne. Musíme si ve výboru sednout a říci si, jestli vůbec budeme chtít ligu zachránit, nebo soutěž jen dohrát. Jak se rozhodneme, to bude záležet hlavně na finanční kondici,“ dodává Bohuslav Charvát.