„Věděl jsem, že jsou domácí velmi silní ve standardkách, což se nakonec potvrdilo. Ve druhé půli kopali snad dvacet, třicet standardek, ke konci nás doslova zatlačili do brány. Mrzí mě to, že to bylo tak pozdě, kluci si bod za obrovskou bojovnost zasloužili,“ konstatoval kouč Sigmy Augustin Chromý.

Přitom utkání začala lépe Sigma a dvakrát se „trefila“. Nejdříve sražený míč vlétl k tribunám a vyrazil divákovi kelímek s pivem, pak padl k zemi po nechtěném zásahu kopačkou domácí Miroslav Hajčík.

Jenže od desáté minuty se hrálo především před olomouckou bránou, převaha domácích bylo odměněna gólem, jak jinak, z rohového kopu.
„Pokud jsme nehráli na zemi, měli jsme potíže, pokud jsme začali kombinovat po zemi, byli nervózní domácí,“ podotknul Chromý.

Sigma dokázala vyrovnat právě po hezké kombinační akci. Na jejím konci Doležal vyhrál hlavičkový souboj, našel Pospíšila a ten prostřelil gólmana.

„Potvrdilo se to, na co jsem hráče upozorňoval, že Sigma umí dát gól z minima šancí. My je nechali vystřelit vlastně jen jednou za zápas na bránu a hned z toho byl gól,“ konstatoval kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

Gól přitom padl v nastaveném čase první půle. „To je vždy nepříjemné, nemůžete totiž na situaci nijak reagovat. Klukům jsem v šatně říkal, ať jsou v klidu, že určitě ještě nějaký gól dáme.“

Zápas pak mohly rozhodnout dvě akce: V 70. minutě šel sám na domácí bránu Pospíšil, ale po střetu s domácím stoperem zůstal ležet, v 78. minutě Laštůvka vystřelil do prázdné brány, ale jeden z obránců Sigmy hodně obětavě vyhlavičkoval ránu.

Utkání pak došlo k hodně hektickému závěru. „Já přitom byl po celý zápas velmi klidný, sám jsem se tomu divil, že to ani moc neprožívám, dokonce ani v samotném závěru utkání,“ přiznal Jiří Balcárek, v podzimní části ještě kouč juniorky Sigmy.

Branka v 91. minutě rozjásala 800 platících diváků a hodně rozezlila některé hráče hostů. „Přijeli jsme do Zábřehu s mladíky, pro které je i takový zápas užitečný, protože právě takové zkušenosti potřebují získat,“ dodal Augustin Chromý.

SK Sulko Zábřeh – SK Sigma Olomouc B 2:1 (1:1)

Branky: 35. Richter, 90. Čučka – 45. Pospíšil. Rozhodčí: Duda - Šalata, Proske. ŽK: Vodák - Murín, Kučera, Pospíšil. Diváci: 800.
Zábřeh: Blaha - Krejčí, Zítka, Suchánek, Hajčík (67. Okleštěk), Čučka, Blaha (46. Blaha), Laštůvka, Knötig, Vodák (90. Yordanov), Richter.
Olomouc B: Karabina - Ulma, Bodeček, Murín, Machalický, Kučera (74. Michalčák), Jančík (65. Dreksa), Javůrek, Šichor, Hořava (39. Pospíšil) – Doležal.