Zábřeh sice skončil po podzimu ve třetí lize na čtvrté pozici, Chrudim je až desátá, do jarních části sezony ale půjde Sulko výrazně obměněno, ve víkendovém utkání bylo viditelně slabším celkem.

Domácí měli od úvodních minut tlak a zábřežský gólman Neuer si zachytal.

První gól hosté inkasovali z penalty za faul v pokutovém území, druhý pak po přímém kopu, který ve vápně poslal do sítě nekompromisně špatně hlídaný Adámek.

V týmu Zábřehu se představili dva Ukrajinci: Česešiny a Shyray, a také Slovák Kralovič, ani jeden už v týmu nepokračuje. „Pokud má za nás hrát cizinec, musí být jasně lepší než naši hráči. A to ani jeden z nich není," uvedl Jiří Balcárek, kouč Zábřehu.

Toho trápí marodka hráčů. „Je pravda, že fotbalisté jsou docela náchylní ke zraněním a nemocem, někdy to nechápu, mladá kluci a pořád něco. Já se před zápasem hodinu a půl trápím s taktikou a rozestavěním a pak mi chodí esemesky s omluvenkami a já tady zuřím, protože musím přípravu na zápas předělávat," směje se Balcárek.

Jeho tým nyní absolvuje soustředění v Javoříčku, ve středu pak zápas v Konici, v sobotu od 11.00 hodin další zápas v Mohelnici.

MFK Chrudim – SK Sulko Zábřeh 2:0 (1:0)

Branky: 8. Kopecký (z pen.), 79. Adámek.
Zábřeh: Neuer – Česešiny, Kovář, Swiech, Shyray – Binar, Perůtka – Kralovič (57. Kapl), Šturma, Voves (57. Švábík) - Prokeš. Trenér: Jiří Balcárek.