Ovšem první slova zábřežského kouče Vlastimila Paličky byla kritická: „Jsem spokojen s výsledkem, s výkonem už tolik ne!“

Ale jedním dechem dodává: „Ovšem byl to těžký zápas, který hráči nakonec zvládli, i když jsme měli v první půli štěstí.

Domácí hnáni postupovou euforií v úvodních minutách hostům zle zatápěli, dokonce dvakrát trefili brankovou konstrukci. „Dát domácí gól, bylo by to pak pro nás nesmírně těžké,“ připustil Palička.

V Hulíně se MSFL hrála po devatenácti letech, v úvodu zápasu nebyla na domácích hráčích ale znát žádná nervozita, i když pro čtyři z nich to bylo první utkání ve třetí lize. Hulín se tlačil před branku soupeře a v úvodní půlhodině hlavičkoval Crla nejdříve do tyče a poté po přihrávce Lacigy orazítkoval břevno.

„První poločas jsme začali výborně. Škoda, že jsme nedali gól, protože utkání by se asi vyvíjelo jinak,“ litoval kouč Hulína Josef Popíšil.

Sulko ale domácí tým zmrazilo protiútokem: Michalčák překrásně vyslal kolmou přihrávku mezi stopery, za které si naběhl Koubek, ten obešel gólmana a z úhlu poslal míč do prázdné brány.

„Jinak musím říct, že první poločas byli domácí opravdu lepší. My jsme působili nervózním dojmem, byli jsme svázaní, všude jsme byli pozdě, bez pohybu, kazili jsme přihrávky. A trošku mi chybělo srdíčko,“ hodnotil první část utkání Palička.

Po přestávce ale Sulko zvýšilo obrátky a domácí začali tahat za kratší konec provazu. „Myslím si, že domácí poněkud přepálili začátek a pak nám prostě nestačili. A určitě se projevila naše zkušenost. Zápas jsme ve druhé půli kontrolovali, jenom mi chyběl ten druhý gól,“ konstatoval Palička.

Blízko druhé trefě byl Jirka Barcal a dvakrát Pulkert, jenže ani jeden v dobré pozici netrefil bránu.

A přestože hosté vedli jen nejtěsnějším rozdílem, domácí neměli na finiš síly.

„Inkasovaná branka se na hráčích podepsala, protože jsme jinak soupeře do žádné šance nepustili. Po přestávce dokázal Zábřeh, že má zkušené mužstvo a nic nám nedovolil,“ dodal Pospíšil.

„Žádné drama na konci nebylo, hru jsme opravdu kontrolovali, jak říkám, ukázala se naše daleko větší zkušenost,“ dodal k zápasu Vlastimil Palička.

SK Spartak Hulín – SK Sulko Zábřeh 0:1 (0:1)

Branka: 34. Koubek. Diváci: 250.
Hulín: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček, Mršťák (67. Sedlář), Laciga, Kadlec (87. Dunda), Crla, Otruba, Ševela.
Zábřeh: Bednár – Krejčíř, Kalvoda, Suchánek, D. Barcal (90. Kulíšek) – Hrdlovič, Vaso (60. J. Barcal), Šalamoun, Pulkert – Michalčák, Koubek (88. Vasil).

Související: Snajpr Vodák bude Sulku chybět celý podzim