Na domácím trávníku se Sulko představí ještě dvakrát:v neděliod 16.30 hodin hostí Hrušovany, v neděli 17. června pak Líšeň. Pro příznivce zábřežského fotbalu vrcholí neuvěřitelná sezona, do které vstoupili svěřenci trenéra Otto Jáně bez ambicí na postup do ligy. Fotbalový svaz totiž Zábřeh přesunul ze severomoravské divizní skupiny E do jihomoravské skupiny D. Nikdo tak netušil, jak si dlouholetý účastník divize povede mezi novými týmy.

„Ale celkem se těšíme, poznáme nové soupeře, pro diváky to bude také atraktivní, když se budou moci podívat na týmy, které ještě neznají,“ říkal před sezonou Jiří Nevrkla, sekretář fotbalového klubu SK Sulko Zábřeh.

Sezona pro diváky atraktivní byla, ale ani ne kvůli týmům z jihu Moravy, nýbrž díky výkonům zábřežských fotbalistů. Ti jakoby chtěli svou hrou vedení klubu i vedení města poděkovat za zbrusu nové zázemí. Od podzimu totiž Zábřeh disponuje překrásnou tribunou, ve které se skrývá zázemí pro hráče i funkcionáře doslova ligové.

Že by se Zábřeh mohl podívat do třetí ligy, o tom se začalo vážně uvažovat poměrně nedávno, přestože Sulko vedlo po celou jarní část s nemalým bodovým náskokem. Téma postupu do ligy totiž patřilo ve světě zábřežského fotbalu mezi absolutní tabu. Ať jste se zeptali kohokoliv, odpověď byla stejná: „Počkejte do konce sezony. Nemá cenu se teď o lize bavit.“

Malou naději dal před šesti týdny až kouč Otto Jáně, který v rozhovoru pro Deník uvedl, jak moc jeho svěřenci žijí fotbalem a kolik toho pro postup dělají. „S letošním kádrem se mi pracuje moc dobře, je složený z velmi kultivovaných kluků. Moc jim přeji, aby postoupili, dělají pro to strašně moc. Kdybyste viděli, jak poctivě trénují. Moc jim přeji, aby ta jejich práce, ta jejich dřina, byla odměněna postupem,“ říkal v rozhovoru Jáně.

Ovšem ani teď, když je už o vítězi divize rozhodnuto, vedení zábřežského fotbalu oficiálně nepotvrdilo, že chce do ligy postoupit. „Vítězstvím jsme získali právo postupu. Zdůrazňuji právo postupu. Musíme si všechno pořádně rozmyslet,“ uvedl prezident klubu Bohuslav Charvát. Jedním dechem ale dodává: „Já osobně si moc přeji, abychom v Zábřehu hráli ligu. Dodá to prestiž i samotnému městu. Na devadesát devět procent do ligy půjdeme.“

Pro fotbalové příznivce jsou ale zápasy s Hrušovany a s Líšní asi opravdu poslední příležitostí, kdy jít v Zábřehu na divizi. Není totiž žádný důvod, proč by Zábřeh nemohl hrát Moravskoslezskou ligu.

Tak stabilizovaný klub, který se s velikým úsilým věnuje mládeži (což je nejmarkantnější ukazatel serióznosti klubu) prostě do třetí ligy patří.