Dorostenec Lukáš Lipka dal svůj první gól za muže v mistrovském utkání

Zábřeh – Hrušovany 4:1 (2:0)

Góly: 30. Lipka, 33. Pinkava, 63. Pinkava, 78. vlastní - 53. Spišiak.

Zábřeh: Toman – Martinka, Skopal, Tabaček, Vývoda, Špunda, Novák (70. Knápek), Penc, Vašíček (80. Pobucký), Pinkava, Lipka (61. Fiala).

Do brány se poprvé na mistrovské utkání postavil Lukáš Toman (1989). Ten sice odchytal téměř celou letní přípravu, když jednička Marek Janků absolvoval plánovanou operaci, včerejší utkání o divizní body bylo ale jeho premiérou. Přestože před ním stála kompletní obrana Sulka, několikrát vyniknul, především při trestném kopu z 64. minuty.

Do útoku ke kapitánovi Pinkavovi poslal kouč Otto Jáně dalšího mladíka Lukáše Lipku (1989). Ten sice už několikrát na pár minutek do mistrovského utkání mužů naskočil, nikdy ale od počátku.

A Lubomír Pinkava zřejmě našel svého nástupce, Lipka si vytvořil několik šancí, jeden gól dokonce dal (svůj první v mužské divizi) a na jeden nahrál, na druhý zábřežský gól, který vstřelil Pinkava. Vůbec utkání několikrát roztleskalo diváky. Kromě pěti gólů se tleskalo například břevnu Špundy.

Domácí hráli uvolněně, po dlouhé době nebyli pod stresem, že prostě musí… Ale bez nervů hrály i Hrušovany, které už mají definitivu záchrany. Možná proto nebránily zuby nehty, jako jiné týmy v předchozích kolech.

A přestože vedení zábřežského fotbalu ještě jasně neřeklo, jestli akceptuje postup do ligy, s diváky už oslavilo úspěšnou sezonu. „Fanoušci měli možnost dát si na utkání pivo za deset korun,“ uvedl sekretář fotbalového klubu Sulko Zábřeh Jiří Nevrkla. Za týden čeká Zábřeh Vyškov a poslední kolo letošní sezony hraje Sulko doma s Líšní.