Konice – Zábřeh 1:0 (1:0)

Gól: 32. Skopal.

Zábřeh: Janků – Vývoda, Skopal, Cetkovský, Knápek, Dragon, Látal, Novák, Laštůvka, Mičunda, Šalamoun.

Sulko se s Konicí setkávalo v uplynulém ročníku divize skupiny D. Jednou remizovalo, jednou zvítězilo a sobotní porážka tak doplnila i tu třetí možnost, kterou může zápas skončit.

Hosté se patrně zdaleka nepředstavili v takové sestavě, v jaké zanedlouho vyběhnou na ligové trávníky. Řada hráčů je po opravdu náročné letní přípravě natolik indisponována, že dostala od trenéra Otto Jáně volno (například Pobucký, Pinkava, Lipka). Někteří další nemají vyřízené registrace, takže na malý konický trávník museli vyběhnout i hráči, kteří toho zatím v přípravě příliš neabsolvovali: Šalamoun hrál poprvé, Dragon bez přípravy, neboť stále není fit po zranění, které si přivodil před koncem sezony.

A tak se stalo, že Zábřeh musel zápas absolvovat pouze s jedenácti hráči, bez možnosti střídat.

„Třeba Dragoun už o poločase nemohl, ale nebyl nikdo, kdo by ho vystřídal. I ostatní toho měli plné zuby,“ uvedl Jiří Nevrkla, sekretář zábřežského fotbalového klubu.

Vyčerpání zábřežských hráčů bylo tak veliké, že klub raději odvolal nedělní utkání v Mohelnici. „Nemělo by to cenu, opravdu jsou kluci na dně,“ dodal Nevrkla.

Domácí Konici vedl Tomáš Hrdlovič, který nedávno slavil ve Velkých Losinách postup do divize. Teď se radoval ze skalpu ligového Zábřehu.

„Mám z vítězství radost. Zábřeh měl silnou sestavu, především záložní řada vypadala velmi dobře,“ konstatoval Hrdlovič.

Domácí vsadili na veliký důraz, několikrát šli do přečíslení, ale kromě gólu se dočkali už jen jedné tyčky. Zábřeh v poněkud ospalejším utkání zatlačil soupeře ke konci utkání, kdy kopal několik standardních situací, ale bez efektu. „Jejich gólman vždy na poslední chvíli sebral míč našim hráčům z hlavy,“ popisoval závěrečné okamžiky utkání Nevrkla.

Konice se teď může těšit 5. září na Sigmu Olomouc, neboť právě Sigma je nasazená do druhého kola Poháru ČMFS. „Moc se na Sigmu těšíme. Samozřejmě je to soupeř z jiného světa, ale tady v Konici nikdy podobný tým nehrál, takže to bude pro všechny takový fotbalový svátek. Pro hráče i fanoušky to bude veliká událost,“ svěřoval se Tomáš Hrdlovič.