Oba kluby si rozlosování pochvalují. V Losinách si atraktivnějšího soupeře pro první kolo přát nemohli, Zábřeh je zase velikým favoritem a v případě postupu pak v září přivítá doma prvoligovou Sigmu Olomouc.

„Budeme sice v přípravě a jistě nebudeme mít kompletní kádr, ale přesto budeme v pohárovém duelu s Konicemi favoritem. A určitě chceme vyhrát, abychom si potom doma zahráli se Sigmou. To by byl pro Zábřeh fotbalový svátek,“ uvedl zábřežský trenér Otto Jáně.

„Já jsem tipoval, že dostaneme buď Zábřeh nebo Uničov. A dopadlo to výborně, Uničov patří léta mezi nejlepší týmy třetí ligy, určitě tento zápas přiláká spoustu diváků,“ konstatoval Milan Grézl, sekretář losinského fotbalového klubu. Pohárového tažení se nezúčastňují šumperští a ani mohelničtí fotbalisté.

„Do prvního kola jsou nasazováni až divizní kluby, ostatní si musí projít okresními kvalifikacemi a předkolem a to je něco, co nechceme absolvovat. Proto pohár nehrajeme,“ uvedl Vladimír Dostál z výkonného výboru FK Šumperk.

„Hraje se ve všední dny a je velmi zdlouhavé se prodrat do prvního kola. Dáváme přednost letní přípravě bez poháru,“ informoval Aleš Heidenreich, vedoucí týmu mohelnického fotbalového áčka.

Pohár ČMFS I. kolo, neděle 29. července v 17.00 hodin: Velké Losiny – Uničov, Konice – Zábřeh.
II. kolo, středa 5. září v 17.00 hodin: vítěz utkání Velké Losiny – Uničov narazí na vítěze dvojice Protivanov – Hranice, vítěz utkání Konice – Zábřeh narazí na Sigmu Olomouc.