Pro fotbalovou veřejnost na Zábřežsku a Šumpersku to bude zápas roku. Béčko Sigmy vede tabulku Moravskoslezské ligy, navíc je pravděpodobné, že tým posílí několik hráčů z áčka.

„Že bude tým doplněn hráči áčka, to je skoro jisté,“ míní kouč Zábřehu Otto Jáně. Domácí, kteří jsou nováčkem soutěže, mají ale veliké potíže se sestavou. Kapitán a kanonýr týmu Luboš Pinkava je stále mimo hru kvůli již chronickým potížím se stehenním svalem a jeho návrat je ve hvězdách.
Neobjeví se ani další marodi Lipka s Mičundou. Lipku trápí třísla, Honzu Mičundu koleno. „Jsem tak vlastně bez útočníků,“ posteskl si Jáně. K těmto marodům se po víkendové řeži s Frýdkem Místkem přidal i Květoslav Vašíček, kterému vystavil stopku výron v kotníku.

„A zrovna tento hráč prokazoval výbornou výkonnost. Je to prostě smůla,“ říká Jáně. Zábřeh začal ligu velmi dobře, teď ale má za sebou dvě prohry, tu s Frýdkem Místkem z domácího trávníku. Další domácí prohra, byť s velikým favoritem, by byla nepříjemná.

„Nezískat ze dvou domácích zápasů ani bod, to není příjemné pomyšlení, ale pokud se Sigmou prohrajeme, nic nenadělám. Máme jedinou možnost. Hrát poctivý a zodpovědný fotbal. Čeká nás hodně těžký zápas,“ dodává Jáně.